حریفان کشتی‌گیر شیرازی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو مشخص شدند

شیراز-ایرنا- رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ در قاره آسیا برگزار می‌شود که حریفان محمدرضا گرایی کشتی‌گیر شیرازی در این پیکارها مشخص شدند.

به گزارش ایرنا، محمدرضاگرایی یکی از امیدهای کسب سهمیه کشتی فرنگی در وزن ۶۷ کیلوگرم است که به مصاف حریفان  سرسخت خود در قاره آسیا می رود.

در این  پیکارها که طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰  به میزبانی کشور قزاقستان بر گزار می‌شود، گرایی باید در این وزن با حریفانی از کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی و کشورهای آسیای میانه مبارزه کند.

محمدعلی گرایی برادر بزرگتر محمدرضا در سال ۲۰۱۹ در پیکارهای انتخابی جهان با گرفتن مدال برنز، سهمیه وزن ۷۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۱ را کسب کرد.

آیا حضور ۲ برادر برای نخستین بار در المپیک محقق می شود ؟  

در صورتی که محمدرضا گرایی بتواند در پیکارهای انتخابی سهمیه المپیک را کسب کند، تنها برادران کشتی گیری هستند که برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی  ایران در المپیک شرکت می کنند تا در صورت تحقق این امر یک رکورد از خود به جای بگذارند، باید منتظر ماند.

امید نوروزی تنها کشتی گیر شیرازی است که در المپیک ۲۰۱۲ لندن در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی نشان طلا گرفت.

محمدعلی گرایی تاکنون مدال طلای بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا  و چندین نشان نقره و برنز مسابقات کشتی آسیا، جهان و بین المللی در کارنامه دارد.

همچنین محمدرضا گرایی هم مدال طلای امیدهای جهان و برنز بازیهای آسیایی را گرفته است.

رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک ۲۰۲۱توکیو در قاره آسیا بیستم لغایت بیست و دوم فروردین ماه ۱۴۰۰ در کشور قزاقستان برگزار می شود و تیم ملی کشتی و آزاد کشورمان برای کسب ۶ سهمیه باقی مانده در این پیکارهای مهم حضور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha