دانش‌آموزان محروم پایه دوازدهم مازندران کلاس فوق برنامه می‌روند

ساری - ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از آغاز برگزاری کلاس‌های مجازی فوق برنامه برای بیش از ۶۰۰ دانش آموز پایه دوازدهم مناطق کم برخوردار استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، علی دهقان هدف از برگزاری این کلاس ها را که از امروز  شنبه ۱۴ فروردین آغاز شده ، برقراری عدالت آموزشی و توجه به مناطق کم‌برخوردار اعلام کرد.

وی با اعلام این که کلاس‌ها فوق برنامه به صورت مجازی و کاملا رایگان است ، گفت که این کلاس ها با استفاده از ظرفیت دبیران برتر استان برگزار می شود.

معاون آموزش و پرورش مازندران توضیح داد : دانش‌آموزانی که در این کلاس ها شرکت می کنند ، از ۵۶ مدرسه و ۲۳ منطقه و شهرستان از طریق پایش عملکردشان در آزمون کتبی نوبت دوم سال گذشته شناسایی و انتخاب شده‌اند.

دهقان جمع‌بندی امتحان نهایی و آمادگی برای کنکور را برنامه این کلاس‌ها معرفی کرد و گفت : دروس دین و زندگی، عربی و علوم و فنون ادبی برای رشته انسانی، دروس دین و زندگی، زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک برای رشته تجربی و دروس دین و زندگی، شیمی، فیزیک و حسابان برای رشته ریاضی انتخاب و به طور متوسط برای هر درس، ۱۵ جلسه ۷۵ دقیقه‌ای درنظر گرفته شده است.

وی هزینه برگزاری این کلاس‌ها را بالا توصیف کرد و افزود : در راستای برقراری عدالت آموزشی، این طرح استانی برای اولین بار توسط اداره‌کل آموزش و پرورش استان و به صورت کاملا رایگان برای این دسته از دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

مازندران در سال تحصیلی جاری بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که تقریبا تمامی سال را به صورت آموزش مجازی پشت سر گذاشته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha