احتمال شگفتی در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

تهران – ایرنا – «داگلاس مک کینان» تحلیلگر کهنه کار و رایزن دو رئیس جمهوری گذشته آمریکا در تحلیلی نوشت: «الکساندریا اُکاسیو کورتز » (Alexandria Ocasio-Cortez) نماینده حزب دموکرات از ایالت نیویورک، هماوردی برای زوج بایدن-هریس در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا و احتمالا شگفتی ساز انتخابات آتی آمریکا باشد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مک کینان در مقاله ای که در تارنمای خبری هیل انتشار یافت نوشت: بسیاری از افراد، گروه های سیاسی اکاسیو کورتز را دست کم گرفته اند.

مک کینان که رایزن ارتباطاتی «رونالد ریگان» و «جرج اچ.دبلیو بوش» دو رئیس جمهور سابق آمریکا بوده و به مدت سه سال نیز مشاور سیاستگذاری و ارتباطاتی در پنتاگون در زمان ریاست جمهوری بوش پسر بود دراین باره نوشت: اُکاسیو کورتز  که بدون سابقه سیاسی  و از یک خانواده تنگدست بوده که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی حتی برای کمک به خانوده اش در کافه های نیویورک کار می کرد، توانست با شکست دادن « جوی کراولی » نماینده  کهنه کار نیویورک ، شگفتی ساز انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ آمریکا شود.

مک کینان نوشت: اُکاسیو کورتز   بواقع نماد  «رویای آمریکایی» محسوب شد؛ حال در دوره ریاست جمهوری جو بایدن و معاون وی کامالا هریس، اُکاسیو کورتز می تواند قدرتمندترین عامل پیشرفت شاخه «پوپولیست» حزب دموکرات به شمار رود.

وی به  آرای که برنی سندرز در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا که در رقابت به هم حزبی خود هیلاری کلینتون بدست آورده اشاره کرد که در آنزمان توانسته بود حدود ۱۳ میلیون نفر که اکثر آنها ریشه در مسائل پوپولیستی داشتند را بدست آورد اما ۱۰ درصد از این افراد  به دلیل آنکه حزب دموکرات آنها را بی اهمیت دانست به سمت ترامپ روی آوردند.

مک کینان در ادامه تحلیل خود نوشت: اما امروز  این عده صدای اُکاسیو کورتز را می شنوند، صدایی که متصل به مسائل پوپولیستی و مسائلی است که به باور این عده باید به فوریت به  آنها پرداخته شود، است.

مک کینان می نویسد: چنانچه زوج بایدن – هریس عملکردی ضعیف از خود نشان داده و دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ میلادی اکثریت خود را در دو مجلس سنا و نمایندگان از دست دهند، آنگاه اُکاسیو کورتز می تواند برای نامزد شدن درانتخابات ۲۰۲۴ بیاندیشد.

وی نوشت: با علم بر این موضوع است که «ران کلین» (Ron Kkain)  به تازگی با اُکاسیو کورتز ملاقات می کند چراکه وی دریافته است تا چه اندازه اُکاسیو کورتز می تواند قدرتمند باشد و  پتانسیل سیاسی وی نه تنها نامحدود بلکه  قابل تسریع و شتاب گرفتن خواهد بود.

الکساندریا اُکاسیو-کورتز   Alexanderia Ocasio-Cortez سی و دو ساله،  فعال سیاسی ، آموزگار، سازمان‌دهندهٔ جامعه و سیاستمدار آمریکایی است.  وی در پنجم تیرماه ۱۳۹۷ با شکست دادن جوی کراولی در حوزه انتخابی چهاردهم نیویورک، برندهٔ انتخابات حزب دموکرات در این منطقه شد. پیروزی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین شکست غیرمنتظره در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ یاد می‌ شود.

 اُکاسیوکورتز یکی از اعضای سوسیالیست‌های دموکراتیک آمریکا است و توسط نهادهای سیاسی ترقی‌خواه و افراد متعددی مورد تأیید و حمایت قرار گرفته‌است. او جوان‌ترین نماینده زن کنگره در تاریخ آمریکا به شمار می رود.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha