طرح مسابقه قرآنی «فصل مهمانی» ویژه زائران ایرانی آغاز شد

تهران_ ایرنا_ معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، مسابقه قرآنی «فصل مهمانی» را با هدف حفظ پنج سوره قرآن کریم شامل سورهای مبارکه جمعه، حجرات، یس، واقعه و انسان برای زائران ایرانی برگزار می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام امیرمسعود حاجی ابراهیمی به تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ؛ قرائت و پرورش و تربیت انسان‌ها بر مبنای قران کریم اشاره کرد و گفت: بر همین اساس معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، مسابقه قرآنی «فصل مهمانی» را با هدف حفظ پنج سوره قرآن کریم شامل سورهای مبارکه جمعه، حجرات، یس، واقعه و انسان به اجرا گذاشته است.
وی از آشنایی زائران با شان نزول قرآن؛ اهمیت و فضلیت قرائت آن و نکات مهم تفسیری این سوره‌ها با اجرای این مسابقه قرآنی اشاره کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت و دریافت منابع و آشنایی بیشتر با این مسابقه قرآنی به نشانی وبگاه  mb.hajj.ir مراجعه کنند.
حاجی ابراهیمی با اشاره به اینکه مسابقات به صورت شفاهی و کتبی آیات در دو بخش حفظ و آشنایی با مفاهیم در موسم حج برگزار می‌شود، تصریح کرد: این مسابقه هرسال از چند ماه قبل از اعزام زایران به سرزمین وحی آغاز می‌شود و در طول دوران سفر حج نیز ادامه می‌یابد. در ضمن در طول سفر به آن دسته از زایرانی که موفق به حفظ این سورهای مبارک شده‌اند؛ هدایایی داده می‌شود.
مدیر برنامه و محصولات فرهنگی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری؛ فضای مناسب در شهرهای مکه و مدینه برای زایران خانه خدا برای حفظ قرآن کریم  را مورد اشاره قرار داد وگفت:‌ هدف اصلی این طرح انس بیشتر با قرآن کریم است و بدون شک انس با قرآن؛ ‌ برکات ارزشمندی در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد و ایام حج فرصتی ارزنده برای آشنایی و انس بیشتر با قرآن کریم به عنوان ام‌المعارف و کلام خداوند سبحان است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha