۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84298111
۰ نفر

برچسب‌ها

داروهای کرونایی در خراسان رضوی به میزان کافی موجود است

مشهد- ایرنا- مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:پیش از ایجاد موج چهارم کرونا داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به اندازه کافی در استان ذخیره سازی شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

دکتر علی روحبخش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بر اساس پروتکل های درمانی با تشخیص پزشک معالج ۲ نوع داروی "فاویپیراویر و رمدسیویر " برای درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: قرص فاویپیراویر در حال حاضر در بیشتر داروخانه های استان خراسان رضوی موجود است و به بیمارانی که دارای نسخه پزشک باشند ارائه می شود. 
مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به تازگی سازمانهای بیمه گر پوشش بیمه ای داروی فاویپیراویر را برای بیماران سرپایی که در مراکز خدمات جامع سلامت و یا مراکز سطح ۲ تجویز می شود متقبل شده اند و بر این اساس علاوه بر بیماران بستری، بیماران سرپایی نیز می توانند با پوشش بیمه این دارو را تهیه کنند. 
روحبخش با بیان این که بر اساس پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، داروی تزریقی رمدسیویر تنها باید در مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد افزود: بیماران در صورت دارا بودن نسخه پزشک برای دریافت داروی رمدسیویر می توانند این دارو را از داروخانه های ۲۲ بهمن و یا اورژانس عدالتیان دریافت کنند. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha