صرف ۱۳ میلیون یورو برای خرید داروهای بیماران سرطانی

تهران - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر گفت: ارز تخصیص یافته برای تامین واکسن آنفلوآنزا از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به این جمعیت برای تامین داروهای بیماران سرطانی و بیماران خاص اختصاص یافت.

به گزارش شنبه شب ایرنا از جمعیت هلال احمر، روح الله استاک با اعلام این مطلب اظهار داشت:در نیمه دوم سال ۹۹ که تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر روند واردات داروهای خاص اثر گذاشته بود سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر درخواست کرد که در تامین داروهای بیماران سرطانی به این وزارت کمک کند، با این حال باتوجه به مشکلاتی که در تامین واکسن آنفلوآنزا پیش آمده بود ارز تخصیص یافته برای تامین واکسن آنفلوآنزا برای تامین داروهای بیماران سرطانی و بیماران خاص اختصاص یافت.

وی با انتقاد از مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: متاسفانه برخی از دوستان ما با نحوه اطلاع رسانی در رسانه ها آشنا نیستند و بعضا مواردی را مطرح می کنند که واقعیت ندارد. مردم در دنیای رسانه ای شده‌ی امروز در جریان همه‌ی امور هستند و سره را از ناسره تشخیص می دهند، بنابراین بهتر است همه دست اندرکاران، به‌جای محکوم کردن دیگران به وظایف خود عمل کنند تا مشکلات مردم کاهش یابد.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر به واردات ۴۰۰ هزار دُز واکسن کرونا از چین در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از رایزنی رئیس جمعیت هلال احمر با مسئولین صلیب سرخ و همتای چینی شاهد ورود اولین محموله واکسن کرونا به کشور بودیم، ضمن اینکه خوشبختانه بعد از ماه‌ها رایزنی با مسئولین سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، بالاخره مجوز واردات واکسن کرونا در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ صادر شد و بلافاصله سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر شروع به رایزنی جهت واردات واکسن کردند که نتایج آن در هفته های آتی اعلام خواهد شد.

استاک با اشاره به قدردانی وزیر بهداشت و سایر مدیران ارشد این وزارت خانه از اقدامات جمعیت هلال احمر در مقابله با بیماری کرونا اضافه کرد: ما همچنان به مانند گذشته و به‌دور از جنجال‌های بی حاصل رسانه ای برای کمک به وزارت بهداشت در مقابله با پاندمی کرونا آماده ایم و تمام توانمان را به‌کار گرفته ایم تا مشکلات مردم خصوصا آسیب دیدگان از این بیماری را کاهش دهیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha