۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84300775
۰ نفر

برچسب‌ها

سفر نخست وزیر انگلیس به هند باردیگر لغو شد

لندن – ایرنا – یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد سفر بوریس جانسون به هند که قرار بود هفته آینده صورت گیرد به دلیل شرایط همه‌گیری کرونا برای دومین بار لغو شده است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه‌ای که روز دوشنبه از سوی دفاتر نخست وزیری انگلیس و هند منتشر شده آمده است؛ نظر به شرایط همه‌گیری کرونا نخست وزیر انگلیس هفته اینده قادر به مسافرت به هند نخواهد بود. در عوض نخست وزیر بوریس جانسون و نارندرا مودی اواخر ماه جاری میلادی پیرامون آینده زمینه‌های همکاری دو کشور (تلفنی) گفت‌وگو خواهند کرد.

جانسون قرار بود ژانویه گذشته با هدف تقویت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه مسائل تجاری و اقتصادی در دوره پسابرگزیت راهی هند شود. هم زمان با شیوع افسارگسیخته گونه‌های جدید ویروس کرونا و آغاز محدودیت‌های سختگیرانه در انگلیس، جانسون در تماس تلفنی با همتای هندی خود اعلام کرد که زمان این سفر را به تعویق انداخته است. اینک به نظر می‌رسد که شیوع گونه جهش یافته هندی کرونا مایه نگرانی جانسون شده است.

نخست وزیر انگلیس قصد داشت تا در جریان این سفر پیرامون طیف مختلفی از مسائل روابط دو جانبه از تجارت و سرمایه گذاری تا مسائل دفاعی، امنیتی، بهداشت و تغییرات آب و هوایی و همچنین اولویت‌های لندن در تعاملات بین‌المللی سال ۲۰۲۱ رایزنی کند.

این سفر در حالی برنامه ریزی شده بود که انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا به دنبال توسعه روابط تجاری و اقتصادی با سایر کشورهای جهان است. دولت انگلیس می گوید توانایی در انعقاد موافقت نامه های تجارت آزاد در سراسر جهان از مزایای اصلی برگزیت است.

حجم روابط تجاری دو کشور حدود ۲۴ میلیارد پوند در سال گزارش شده که بالغ بر نیم میلیون شغل ایجاد کرده است.

در انگلیس حدود ۸۴۲ شرکت تجاری هندی با ترکیب درآمد ۴۱.۲ میلیارد پوند فعالیت می‌کنند. در هند نیز بالغ بر ۴۰۰ شرکت انگلیسی به ویژه در حوزه مسائل دارویی و مقابله با تغییرات اقلیمی فعال هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha