گروههای مقاومت فلسطین: در برابر جنایت اشغالگران ساکت نخواهیم بود

تهران - ایرنا - همزمان با جنایات شهرک نشینان صهیونیستی که با حمایت ارتش رژیم صهیونیستی به جوانان فلسطینی حمله کرده و شمار زیادی از آنان را زخمی کردند ، گروههای مقاومت فلسطینی به تل‌آویو هشدار دادند که در برابر جنایت آنها در قدس ساکت نخواهند ماند و مقابله به مثل خواهند کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از المیادین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه ای با اعلام اینکه مقاومت با هر گونه حمله و تجاوز رژیم صهیونسیتی مقابله به مثل خواهد کرد ، افزود: به دشمن صهیونیستی اجازه عبور از قواعد درگیری را نخواهیم داد.

 در این بیانیه آمده که مقاومت یک بار دیگر  انسجام و تعامل خود به اقدامات مردمی و آمادگی دائمی خود در راستای حمایت از این اقدامات را اثبات کرد.

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی هم تاکید کرد که بدون شک پیام غزه به دست دشمن صهیونیستی رسید و این باریکه هرگز در برابر جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه قدس ساکت نمی‌نشیند.

احمد المدلل در گفتگو با رادیو "صدای قدس" تصریح کرد که نبرد حقیقی ما با دشمن صهیونیستی، نبرد قدس است که همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است.

المدلل اظهار داشت که قدس در راس اولویت‌ها قرار دارد و ساکنان این شهر از حدود دو میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان دفاع می‌کنند و نیازمند حمایت آنان هستند.

وی اشاره کرد که با وجود اینکه غزه پیامی قوی و قاطع به دشمن صهیونیستی در واکنش به عربده‌کشی‌ها و جنایات شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست داد، اما فلسطینیان کرانه باختری نیز باید در حمایت از قدس علیه اشغالگران به پا خیزند و زمین را زیر پایشان به آتش بکشند.

این گزارش می افزاید : فوزی برهم سخنگوی حماس نیز به رژیم اشغالگر درباره تشدید حملات و تجاوزات و یا هرگونه حماقت در حق اهالی قدس و مسجد الاقصی هشدار داد و گفت که «ما این رژیم را مسئول پیامدهای اقدامات تحریک آمیز نژادپرستانه نظامیان و شهرک نشینان در حق فلسطینیان ساکن قدس می دانیم».

وی در سخنانی اظهار داشت که گروه‌های مقاومت با همه توان خود از قدس و مسجد الاقصی و حقوق و آزادی ملت فلسطین دفاع خواهد کرد؛ حال هزینه آن هر چه می‌خواهد باشد.

بیت المقدس و برخی دیگر شهرهای فلسطین روز گذشته شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با تظاهر کنندگان و نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و فلسطینیان بود.

در درگیری شدید پنجشنبه شب نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان این رژیم با جوانان فلسطینی در قدس اشغالی ۱۰۵ فلسطینی زخمی شدند.

بامداد روز جمعه هم چندین راکت از غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین در جنوب فلسطین اشغالی شلیک شد و رژیم صهیونیستی مواضع مقاومت و نوار غزه را هدف حملات توپخانه ای و هوایی خود قرار داد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حمله به غزه در پاسخ به حملات موشکی گروههای مقاومت انجام گرفته است .

بر اساس این بیانیه ، در حمله به غزه عمدتا مراکز جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس) هدف قرار گرفته است .

«گردان‌های شهید ابوعلی» شاخه نظامی گروه مقاومت «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» مسئولیت حملات راکتی دیشب و بامداد امروز به جنوب فلسطین اشغالی و شهرک‌های مجاور غزه را پذیرفت.

گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای در واکنش به تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینیان تاکید کردند که قدس و مسجد الاقصی خط قرمز هستند و حرف آخر را مقاومت خواهد زد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha