تجهیزات ضدکرونایی به ستاد مقابله با کرونای تهران اهدا شد

تهران- ایرنا- همزمان با استقرار بزرگترین بیمارستان سیار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کنار سه بیمارستان درگیر با کرونا در تهران، چندین دستگاه ونتیلاتور و کیت تشخیص فوری از طرف ستاد اجرایی به ستاد مقابله با کرونای تهران اهدا شد.

به گزارش شنبه شب ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، عصر شنبه در جلسه‌ای با حضور محمد مخبر رئیس ستاداجرایی فرمان امام و علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا درتهران، حواله ۵ دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی و ۸۰ هزار کیت تشخیص فوری کرونا مبتنی بر آنتی‌ژن تولیدشده در ستاد اجرایی فرمان امام به ارزش بیش از ۵میلیارد تومان، به ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اهدا شد.

زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در تهران و با قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی در یکسال اخیر، گفت: از لحظه شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور، هرجا به هر گره و مشکلی در بحث سلامت و درمان مردم برخوردیم، مخبر اولین کسی بود که به دادمان رسید و مشکلات بزرگی همانند تولید ماسک و کیت تشخیص و داروهایی مانند رمدیسیور را تحت شدیدترین تحریم ها و در کوتاه‌ترین زمان از سر راه مردم برداشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: دارویی نبوده که در دنیا در زمینه کرونا موثر شناخته شود و دانشمندان دارویی ستاد اجرایی بلافاصله برای تولید آن اقدام نکنند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام اخیر ستاد در استقرار بیمارستان سیار و مجهز احسان درکنار بیمارستانهای مسیح‌دانشوری و بوعلی که درگیر مقابله با موج چهارم کرونا هستند، ستودنی و برای همکاران ما موجب قوت قلب بود.

مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم ضمن اهدای حواله تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۵ میلیارد تومان، از خبرهای خوب در زمینه دستاورد دانشمندان دارویی این مجموعه طی روزهای آینده خبر داد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha