زالی: متوسط مرگ و میر کرونایی در استان تهران کاهش یافت

تهران- ایرنا- فرماندهی عملیات مدیریت بحران در کلانشهر تهران اعلام کرد: بررسی ها حاکیست متوسط معدل مرگ و میر در استان با توجه به حجم چهار تا ٧ برابری بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها نسبت به سال قبل کمتر شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: از نظر آماری در سیر فزاینده ابتلا افراد به ویروس کرونا قرار داریم و پیش بینی می کنیم تا ۱۰ روز آینده تغییر محسوسی در شاخص ها نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: کیفیت مراقبت ها، استفاده از داروهای ضد خوراکی در مراکز درمانی و ممارست متولیان امر در راستای مقابله با ویروس کرونا از دلایل کاهش مرگ و میر این نوع از بیماران است.

به گفته زالی، در دانشگاه شهید بهشتی از ٢٦ فروردین تا ٦ اردیبهشت ماه سه هزار و ١٠٧ بیمار به شکل سرپایی درمان و ترخیص شدند.  

وی اذعان داشت: دیروز برای اولین بار هزار و ٤٠٠ بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان های تهران ترخیص شدند که برای این رکوردزنی باید قدردان کادر درمان باشیم.

فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا درکلان شهر تهران گفت: برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی با خلا آماری در تهران مواجه هستیم که این آمار از طریق ثبت احوال و هدفمندی یارانه ها باید در اختیار ما گذاشته شود.  

زالی افزود: براساس اولویت سنی از طریق پیام کوتاه یا تماس از مردم خواسته می شود برای تزریق واکسن به مراکز درمانی مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، چهارمین جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا استان تهران در سال جاری عصر دوشنبه به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری تهران برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha