استاندار خراسان رضوی: مجاهدات کادر درمان در خاطره مردم خواهد ماند

مشهد_ ایرنا_ اسناندار خراسان رضوی گفت: کادر درمانی و پرسنل سختکوش حوزه درمان در دوران شیوع کرونا مجاهدت‌هایی از خود نشان دادند که هیچگاه از ذهن و خاطره مردم زدوده نخواهد شد.

محمدصادق معتمدیان شامگاه دوشنبه در آیین قدردانی از ۲۳ تن از برگزیدگان مدافع سلامت استان، که همزمان با هفته سلامت برگزار شد، اظهار داشت: کادر درمانی که تا قبل از پیدایش کرونا هم خدمات کم نظیری داشت با همه‌گیری ویروس کرونا، تابلوهایی ماندگار از مجاهدت، ایثار و ازخودگذشتگی خلق کرد که یاد رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را در اذهان زنده کرد و یقینا با همت این عزیزان شمار بسیاری از بیماران سلامت خود را بازیافتند که قابل قدردانی است.

وی افزود: در این دوران کشور ما علاوه بر مقابله با بیماری کووید ۱۹، درگیر جبهه مبارزه با تحریم های ظالمانه دشمن هم بود و به همین دلیل فشارهای اقتصادی بسیاری بر اقشار مختلف مردم ما وارد آمد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارتقای خدمات درمانی در جای جای کشور پس از انقلاب اسلامی، گفت: علیرغم همه مشکلات در حوزه های مختلف بهداشتی این استان پیشرفتی کم سابقه داشته است و در شرایطی که روزگاری تنها ۴ بیمارستان داشت اکنون این تعداد به ۶۹ بیمارستان افزایش یافته است.

معتمدیان گفت: شمار تخت های بیمارستانی استان نیز که زمانی حدود هزار تخت بود اکنون ۱۳ برابر شده و ۱۳ هزار تخت در بیمارستان های استان وجود دارد و تعداد مراکز بهداشتی استان نیز از ۹ مورد اکنون به ۲۲۸ مرکز بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاهای استان رسیده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کلانشهر مشهد و ۱۴ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی ۵۰ بیمارستان دارد و ۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات این دانشگاه هستند.

مابقی جمعیت خراسان رضوی در قالب ۱۹ شهرستان از مجموع ۳۳ شهرستان این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha