تأمین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می‌یابد

تهران- ایرنا- در پی انتشار مطالبی در روزهای اخیر درباره نگرانی از تأمین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد با تمهیدات در نظر گرفته شده فرآیند تأمین ورق‌های فولادی مورد نیاز قطعه سازان بدون اخلال ادامه دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ایدرو،  طبق شیوه‌نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات مرتبط اختصاص می یابد.

در راستای این شیوه‌نامه، وزارت صنعت با دعوت از واحدهای تولیدی مصرف‌کننده فولاد (از جمله خودروسازان و قطعه سازان خودرو) درخواست دارد تا نسبت به ثبت‌نام یا تکمیل و اصلاح مشخصات در سامانه بهین یاب برای اختصاص سهمیه فولاد و امکان تهیه از بورس کالا اقدام کنند.

در این میان، تعداد محدودی از قطعه سازان به دلیل نداشتن پروانه بهره برداری، تفاوت نوع محصول تولیدی با پروانه و جواز فعالیت، نامتناسب بودن نیاز اعلامی با ظرفیت و امکانات تولید و یا عدم شفافیت مالی و نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و مواردی از این دست، موفق به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در سامانه بهین یاب نشده اند.

این اطلاعیه می‌افزاید از آنجایی که فروش ورق فولادی از طریق بورس کالا به تولیدکنندگان عضو سامانه بهین یاب انجام می‌شود، از این رو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع وزارت صنعت در نشست‌های متعدد با قطعه سازان و انجمن‌های فعال، توافق لازم برای تأمین ورق فولادی این واحدها را تا رفع مشکلات ثبت نامی در مدت مورد تفاهم انجام داده است.

بر این اساس هیچ خللی در تأمین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد و نگرانی در این مورد و اظهارات صورت گرفته قرینه واقعی ندارد.

 ایدرو و وزرات صمت در راستای راهبرد سال مبنی بر مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در مسیر تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و قطعه سازان فعال در چارچوب اجرای مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معمول خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha