۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84314385
۰ نفر

برچسب‌ها

لوید آستین: آمریکا باید برای جنگ هایی متفاوت آماده شود

تهران-ایرنا- لوید آستین وزیر دفاع آمریکا گفت کشورش نیاز دارد برای درگیری هایی در آینده که شباهتی به «جنگ های قدیمی» ندارند، آماده شود.

به گزارش ایرنا خبرگزاری رویترز نوشت: وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی روز جمعه در  فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام در هائیتی اظهار داشت: شیوه مورد استفاده در جنگ های مهم آینده بسیار متفاوت از جنگ های گذشته خواهد بود.

وی در  اولین سخنرانی خود در ترسیم سیاست های پنتاگون گفت: آمریکا نیاز دارد خود را آماده ورود به درگیری های احتمالی در آینده کند که شباهت چندانی به جنگ های گذشته که پنتاگون مدت ها درگیر آن بوده نخواهد داشت.

.

آستین تایید کرد که دو دهه گذشته را صرف اجرای جنگ های قدیمی کرده است.

منتقدان می گویند خروج آمریکا از افغانستان جنگ های داخلی  در افغانستان را پایان نخواهد داد و این جنگ خطر تروریسم را کاهش داده است.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم بنابراین اکنون لازم است فناوری و مفاهیم عملیاتی و توانمندی ها به عنوان مسائلی در هم تنیده را به شیوه ای با هم  ادغام کنیم که بسیار معتبر، انعطاف پذیر و قوی باشد و باعث جلوگیری از هر گونه اقداماتی از سوی دشمنان شود.

آستین افزود: جلوگیری از درگیر ها به معنای «ایجاد مزایا برای ما و معضل برای دشمنان ما است.»

وی همچنین گفت واکنش آمریکا می تواند غیرمستقیم باشد و سناریویی را تشریح کرد که در آن می توان از جنگ سایبری برای واکنش به حوادث امنیتی در چند صد مایل دورتر استفاده کرد.

رویترز نوشت: آستین از اشاره صریح  به رقبای آمریکا همچون چین و روسیه خودداری کرد  اما اظهارات او در حالی مطرح شده که ایالات متحده روند خروج بدون قید و شرط از افغانستان را به دستور جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و به منظور پایان دادن به جنگ های طولانی آمریکا آغاز کرده است

این رسانه افزود: به نظر نمی رسد اظهارات آستین اقدامات خاصی را تجویز یا درگیری خاصی را پیش بینی می کند. وی در مقابل ظاهرا به تشریح اهداف گسترده و تا حدی مبهم تری در پنتاگون در دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا پرداخته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha