۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84314874
۰ نفر

برچسب‌ها

یک پاسگاه ارتش افغانستان در استان غزنی بدست طالبان افتاد

کابل - ایرنا - یک عضو شورای استانی غزنی افغانستان اعلام کرد که یک پاسگاه ارتش در مرکز استان غزنی بدست طالبان سقوط کرده و از ۳۰ سرباز ارتش این پاسگاه خبری در دست نیست.

به گزارش ایرنا، خالق‌داد اکبری امروز شنبه به خبرنگاران گفت که گروه طالبان شب گذشته به یک پاسگاه ارتش در منطقه «آرزو» در حومه شهر غزنی حمله و پس از نبردی سنگین این پاسگاه را تصرف کردند اما ۳۰ سرباز ارتشی داخل پاسگاه ناپدید شده اند.

وی گفت: هرچند برخی منابع از اسارت این سربازان بدست طالبان خبر داده و برخی دیگر گفته اند که این افراد به طالبان تسلیم شده اند اما مقامات وزارت دفاع در این باره اظهار نظری نکرده ولی تائید کرده اند که این پاسگاه سقوط کرده است.

محمدیاسین ضیا فرمانده ارتش افغانستان در یک نشست خبری در کابل به خبرنگاران گفت که تلاش‌ها برای بازپس گیری این پاسگاه از طرف نیروهای ارتش آغاز شده است. 

استان غزنی در ۱۴۵ کیلومتری کابل پایتخت و در مسیر بزرگراه کابل- قندهار قرار دارد که اکثر شهرستانهای آن در اختیار طالبان است و طی هفته گذشته برسر کنترل شهرستان «قره باغ» این استان نیز درگیری های سنگین بین دو طرف ادامه داشت. در حال حاضر تنها ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس در کنترل دولت است و مناطق دیگر را طالبان تصرف کرده اند.

دیروز مقام های امنیتی افغانستان برای بررسی اوضاع این استان و طرح حملات نظامی برای جلوگیری از سقوط این استان بدست طالبان به غزنی سفر کرده بودند اما با وجود آن شب گذشته طالبان موفق شدند یک پاسگاه ارتش را تصرف کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha