۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۶
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84318058
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا در خراسان شمالی ۶ نفر را به کام مرگ کشاند

بجنورد-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: در شبانه روز گذشته ۶ نفر در استان به علت ابتلا به کرونا جان باختند و روند بستری مبتلایان هم صعودی است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی این دانشگاه سیداحمدهاشمی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۱۱۷ نفر مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند.

وی افزود: اکنون ۴۵۷ نفر بیمار کووید ۱۹ در بیمارستانی های استان بستری و تحت مراقبت هستند.

 هاشمی با تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات خاطرنشان کرد: حضور در اجتماع و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی به شیوع ویروس کووید ۱۹ دامن زده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی خراسان شمالی گفت: از مردم انتظار می رود با رعایت پروتکل های بهداشتی به قطع زنجیره کرونا کمک کنند. 

بر اساس این گزارش در خراسان شمالی شهرستان بجنورد قرمز تیره و شیروان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. 

شهرستان گرمه و شهرستان مرزی راز و جرگلان، شهرستان های زرد کرونایی این استان هستند.

شهرستان های فاروج، اسفراین، مانه و سملقان و جاجرم هم در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

برای پذیرش بیماران کووید ۱۹ حدود ۶۰۰ تخت بیمارستانی در خراسان شمالی در مرحله اول پیش بینی شد که با روند افزایش آمار بیماران، ۵۰ تخت بیمارستان تامین اجتماعی نیز برای پذیرش این بیماران آماده سازی شده است.

ویروس کرونا اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد در خراسان شمالی شیوع یافت و با گذشت حدود ۱۴ ماه ، این استان سه موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج با  افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha