۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84322925
۰ نفر

برچسب‌ها

معلمان در زمان شیوع ویروس کرونا حماسه آفریدند

بروجرد - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: معلمان و کادر اموزشی هم پای مدافعان سلامت در زمان شیوع ویروس کرونا حماسه افریدند.

محمد مهرافزون روز یکشنبه در آیین تقدیر و تجلیل از جلوه های ایثار معلمان بروجردی در محل این اداره افزود: برخی از معلمان در کنار تدریس در شبکه مجازی و  برغم مشکلات این نوع از تدریس سختی‌ها و مشکلاتی را تحمل کردند که هیچ یک از این مشکلات موجب وقفه در آموزش
نشده است.
مهرافزون ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم بیان کرد: همه معلمان ما فداکار و زحمتکش هستند اما بعضی از معلمان زحمات و فداکاری های بیشتری را انجام می دهند.

وی ضمن اشاره به صفات معلمان مانند عشق، هنر، فداکاری، از خود گذشتگی، مهر و صفا اظهار داشت: معلمی عشق و هنر است و در واقع چگونه زیستن و چگونه آموختن را به فرزندان این مرز و بوم می آموزند و در هیچ زمینه ای نمی توان به معلمی به عنوان یک شغل نگاه کرد.

وی اضافه کرد: ویروس کرونا باعث شد مدارس و کلاس های درس ما در قالب حضوری و غیر حضوری در بستر شاد برگزار شود و در این زمان طاقت فرسا کرونا همه ی ما شاهد جلوه های زیبایی از عشق و و ایثار در سرتاسر مدارس شهرمان باشیم که معلمان چگونه با هزینه های شخصی اینترنتی ، تهیه ی درسنامه ، حضور با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری در مدارس دور افتاده روستایی و حاشیه شهری با خطر جان به مصاف ویروس کرونا رفتند و آموزش دادند.

مهرافزون ادامه داد: تعلیم و تربیت دانش آموزان در هرزمان به ویژه در دوران کرونا از مهم ترین وظایف و رسالت برجسته و بایسته آموزش و پرورش است و ما همه ی توانمان را به کار گرفتیم که دانش آموزان ما دچار افت تحصیلی نشوند و کرونا اگرچه اتفاقات و خاطرات تلخ و ناگواری را در پی داشت اما به فرصت هم تبدیل شد که ما معلمان تعلیم و تربیت معلمان دوران بحران هم باشیم تا مجاهدانه در جهت ارتقای آموزش و پرورش  و دانش آموزان گام های بلندی برداریم.

 مدیر آموزش و پرورش بروجرد اظهار داشت: اگرچه معلمان ما در دوران کرونا شهرت و لقب مدافع نگرفتند ولی با جرأت می گویم کار معلمان ما کمتر از مدافعان سلامت نبوده و نیست و کادر آموزش و معلمان ما قطعا مدافع حریم آموزشی و اطلس یادگیری دانش آموزان هستند و صحنه های از ایثار و خودگذشتگی را در بسترهای فیزیکی و مجازی  از خود به یادگار و ماندگار گذاشتند.

وی افزود: معلمان در امر آموزش جانانه و دلسوزانه تمام توان خود را برای دانش آموزان بکار گرفتند و بازرسیهای انجام شده  از مدارس روستایی و شهری نشان داد معلمان با توجه به سخت ترین شرایط به بهترین شکل فعالیت داشته اند.
 به گزارش ایرنا، در این آیین از فاطمه رضایی نسب، وحیده امیری و سعید جابری به عنوان جلوه های ایثار معلمان تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha