۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84323250
۰ نفر

برچسب‌ها

هند و اتحادیه اروپا مذاکرات تجاری را از سر می‌گیرند

تهران – ایرنا – سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هند تصمیم گرفتند تا مذاکرات و همکاری‌های تجاری خود را پس از هشت سال وقفه از سر بگیرند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت که نگرانی از افزایش توان چین موجب شد تا نخست‌وزیر هند و سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا دیروز (۱۸ اردیبهشت) و در یک اجلاس مجازی توافق کنند که مذاکرات تجارت آزاد را از سرگرفته و در زمینهٔ مبارزه با تغییرات آب و هوایی همکاری بیشتری کنند.

به نوشته رویترز، در ویدئوکنفرانس دیروز نارندرا مؤدی نخست‌وزیر هند و سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا شرکت داشتند که این حضور به منزله توجه دوباره اتحادیه اروپا به منطقه هند و اقیانوس آرام است. در اجلاس پیشین دهلی‌نو و بروکسل، تنها سران اتحادیه اروپا با نخست‌وزیر هند دیدار می‌کردند.

در بیانیه‌ای که پس از گفت‌وگوهای دیروز منتشر شد طرفین توافق کردند که مذاکرات را برای دستیابی به یک موافقت‌نامه تجاری که «پاسخگوی چالش‌های کنونی باشد»، ادامه دهند.

پژوهش پارلمان اروپا در سال ۲۰۲۰ که انگلیس نیز عضو اتحادیه اروپا بود نشان داد که سود توافق تجاری با هند ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

بروکسل و دهلی‌نو همچنین توافق کردند که در سراسر جهان به خصوص آفریقا پروژه‌های زیرساختی مشترک را بر عهده گیرند.

گفت‌وگوهای تجاری طرفین از سال ۲۰۱۳ و به دلیل اختلاف‌نظر در مورد کاهش تعرفه‌ها، حق ثبت اختراع، امنیت داده و اشتغال هندی‌ها در اروپا راکد مانده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha