۹ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان باختند

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت : در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی ، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: در همین مدت ۶۷ بیمار جدید با علایم قطعی بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان خراسان شمالی بستری شدند تا آمار بیماران کرونایی  بستری در این مراکز درمانی به ۳۶۲ نفر برسد.
 وی ا اضافه کرد : با وجود کاهشی شدن روند بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی ، همچنان این استان در بین هفت استان با شیب تند این بیماری قرار دارد و باید با رعایت پروتکل های بهداشتی  آن را کنترل کنیم.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را در این استان حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و اظهارداشت : با وجود قرارگیری استان در شیب تند بیماری کووید۱۹ همچنان میزان رعایت پروتکل های بهداشتی رضایت بخش نیست.
دکتر هاشمی ضمن تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات گفت: بیشتر مبتلایان  در مراسم های عروسی و عزا، دورهمی های خانوادگی  و به سفر  به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند و عموم بستری نیز به صورت خانوادگی است.
ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تاکنون سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد و در این مدت حدود دو هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری و ۱۲۹ نفر نیز در این مدت جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha