شرافت و اخلاص در کار مهمترین مساله اساتید و معلمان است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مهمترین مساله معلمان و اساتید شرافت، شخصیت و اخلاص در کار است به گونه‌ای که تمامی ویژگی‌های دیگر در این عدد ضرب می‌شود.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه یکشنبه در نشست با روسا، اساتید، اعضای هیات علمی دانشگاه و مسوولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و ارزش کار معلم و استاد و شرافت این کار از جهات مختلف اظهارداشت: طبق تعبیر زیبای امام خمینی(ره) معلمی شغل انبیاست و این مایه افتخار بوده که کار آن‌ها در ادامه سلسله پیامبران و امامان قرار گرفته است.
وی افزود: باید بدانیم که معلمان و اساتید نقش ارزشمندی را در سلسله تعلیم و تربیت الهی ایفا می‌کنند به گونه‌ای که سر سلسله خود خداوند بوده و در ادامه نیز  پیامبر(ص) معدن و شهر علم و امام علی(ع) را دروازه این شهر معرفی کرده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: موضوع کار شما علم‌آموزی که خاصیت علم روشنایی و نورانیت بوده لذا باید بدانید که مخاطب شما جان و دل انسان ها که در صورت پرورش درست و شکوفایی این استعدادها کار پیامبران را انجام داده‌اید و محصول کار شما ساختن انسان و جامعه اسلامی و برطرف کردن نیاز جامعه است.
آیت الله محامی خاطرنشان کرد: اگر شخصیت فرهیخته، آگاه، دانشمند و همراه با خلوص نیت باشد در این صورت شب و روز معنایی ندارد و همواره برای رشد و تربیت شاگردان خود تلاش و نسبت به آن‌ها نگاه پدری پیدا می‌کنیم.
وی تصریح کرد: انتظار از اساتید و جامعه دانشگاهی این است که نشاط بیشتر و حضور فعال‌تری در سطح جامعه داشته باشند تا مردم حضور آن‌ها را احساس و  بهره‌مند شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha