تقدیر سازمان تبلیغات از وزارت فرهنگ برای رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نامه‌ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای احیای نظام رده بندی اِسرا در بازی‌های رایانه‌ای در جهت کاهش ولنگاری فضای مجازی قدردانی کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان تبلیغات اسلامی، در بخشی از نامه حجت‌الاسلام‌ محمد قمی به سیدعباس صالحی آمده است: بنا بر جزء ١ ماده ۳ سند «سیاست‌های حاکم بر برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای» مصوب دهم اسفند سال ١۳۹٤ شورای عالی فضای مجازی، تمامی بازی‌های رایانه‌ای داخلی و خارجی برای انتشار در کشور می‌بایست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای) مجوز دریافت کنند.

وی افزود: متأسفانه پس از اجرای این مصوبه برای یک دوره کوتاه، در سال ١۳۹٥، بنا بر نظر مدیرعامل پیشین بنیاد و برخلاف اساسنامه بنیاد و مصوبه فوق‌الذکر، رویه اخذ مجوز پیشینی به مجوز نشر پسینی تغییر کرد و این مجوز پسینی نیز به‌کلی کنار گذاشته شد. این تغییر رویه منجر شد تا اجرای نظام رده‌بندی اِسرا که با دسترسی بنیاد در فروشگاه‌های برنامک اجرا می‌شد، از سوی این سکوها با اختلال مواجه شود.

قمی اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های واصله، از دیماه سال گذشته، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مجدداً رویه ارائه مجوز انتشار را در دستور کار قرار داده و در تعامل با بازی‌سازان و ناشران، تلاش دارد تا مصوبه شورای عالی را اجرایی و اساسنامه خود را احیا کند. لذا بدینوسیله مراتب تشکر و حمایت خود را از مساعی ارزشمند حضرتعالی و مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در احیای این مهم و حرکت در مسیر کاهش ولنگاری فضای مجازی کشور ابراز می‌کنم.

نظام ارزیابی و رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای (ESRA) یک سازمان نظارتی ایرانی است که به رده بندی سن و امتیاز دادن به محتواهای آسیب رسان در بازی های رایانه ای می پردازد. این شرکت در سال ۱۳۸۶ توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایران تأسیس شد و دارای وضعیت یک پروژه تحقیقاتی است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha