افت قیمت نفت با کاهش تقاضا در جهان

تهران- ایرنا- قیمت نفت تحت تاثیر ادامه شیوع کرونا در هند و وضعیت نگران‌کننده این کشور و همچنین اختلال در خطوط لوله انتقال نفت در آمریکا، با کاهش تقاضا رو به رو شده که این موضوع قیمت نفت را در معاملات امروز تضعیف کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، قیمت نفت در معاملات امروز همچنان تحت تاثیر دو اتفاق در جهان قرار داشت.  

خطوط لوله انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی در آمریکا که چند روزی است مورد حمله سایبری قرار گرفته، باعث شده تا تقاضا از سوی پالایشگران این کشور با کاهش همراه شود.  این موضوع قیمت نفت را در بازارهای جهانی تضعیف کرده است.  

در کنار آن، وضعیت شیوع کرونا در هند همچنان وخیم است. کرونا از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک و روستاها رسیده و این موضوع در کنار نبود زیرساخت های لازم بهداشتی، تعطیلی بیشتر را در این کشور به دنبال داشته است.  

موضوع آنجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که بر اساس آمار، هند چهارمین کشور جهان از نظر واردات نفت است و کاهش تقاضای این کشور، بر قیمت ها اثر جدی دارد.  

با توجه به این عوامل، نفت برنت امروز ۰.۶ درصد از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۶۷ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید.  

نفت شاخص آمریکا نیز با افتی ۰.۶ درصدی، ۶۴ دلار و ۵۰ سنت قیمت خورد.  

به گارش ایرنا، قیمت نفت که با شیوع کرونا در جهان از ابتدای سال گذشته میلادی با کاهش قیمت همراه شده بود، توانسته بخش بزرگی از افت قیمت خود را جبران کند.

با این حال تا زمانی که پایانی برای شیوع کرونا در جهان ترسیم نشود، نمی توان انتظار صعود قیمت ها را در بازارهای جهانی داشت.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha