۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱:۰۰
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84326578
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه اوضاع امنیتی عراق را همچنان شکننده دانست

نیویورک- ایرنا- سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد گفت: با وجود پیشرفت عراق در مسیر مبارزه با تروریسم، اوضاع امنیتی این کشور همچنان شکننده است.

به گزارش ایرنا، دیمیتری پولیانسکی روز سه‌شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع عراق برگزار شد، افزود: همه کسانی که درگیر مبارزه با تروریسم در عراق هستند باید به حاکمیت دولت عراق پایبند باشند و اقدامات خود را با بغداد هماهنگ کنند.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‎‌های کابینه الکاظمی نخست وزیر عراق آماده سازی برای انتخابات زودهنگام پارلمانی است که قرار است در اکتبر امسال تشکیل شود. ما انتظار داریم که نیروهای سیاسی پیشرو عراق به وحدت مورد نیاز در مورد آن برسند.

معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد اضافه کرد: تعهد بغداد و شهر کویت برای حل سریع همه مسائل برجسته پرونده عراق-کویت و حرکت مثبت و پایدار این روند، شایسته حمایت ویژه ما است.

پولیانسکی اظهار کرد: ما از تلاش‌های بغداد برای ایجاد روابط خوب با همسایگان خود قدردانی می کنیم. امیدوارم که عراق و دیگر بازیگران منطقه‌ای توانایی‌های دیپلماتیک خود را برای ارتقای جمعی صلح و ثبات در کل منطقه خاورمیانه فراهم سازند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha