مقتدا صدر: سازشکاران با رژیم صهیونیستی عادی سازی را لغو کنند

بغداد - ایرنا - مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق با انتشار یک توییت خطاب به حاکمان کشورهای عربی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده اند گفت که به سرعت عادی سازی خود را با دولت شر لغو کنید.

به گزارش ایرنا حملات رژیم کودک‌کش صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۵۰ شهید زن و کودک برجای گذاشته است، فقط محدود به مناطق مسکونی نبوده و به دفاتر رسانه ها هم سرایت پیدا کرده است؛ حمله ای که برای جلوگیری از انتشار اخبار جنایات این رژیم در غزه صورت گرفت.

درگیری ها در هفته گذشته واکنش های جهانی را دربر داشته و کمتر کشوری در این بین به حملات اخیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان نداده است و حتی کشور مغرب که روابط خود را با این رژیم عادی سازی کرده بود، این حملات را محکوم کرده است.

مقتدا صدر امروز یکشنبه در یک توییت نوشت: "در بحبوحه جنگ سنگینی که دشمن صهیونیستی علیه قدس شریف و غزه مجاهد آغاز کرده؛ صدایم را به سوی حاکمان سازشکار عرب با دولت شر بلند می کنم که عادی سازی را لغو و سفیران رژیم صهیونیستی را از کشورهایشان اخراج کنند و یا لااقل بر آنها فشار بیاورند و نمایندگان فیمابین خود را کم کنند."

وی ادامه داد که لازم است به رژیم صهیونیستی فشارهای اقتصادی و مانند آن وارد شود چراکه فرزندان ما (در فلسطین) منتظر موضعی از سوی شما هستند که نشانه ای از مظلومیت آنها و یاری شما را نشان دهد و ابراز امیدواری کرده که این مواضع کشورهای عربی برای آنها در تاریخ بعنوان نقطه مثبت بماند.

به گزارش ایرنا مقتدا صدر در چند روز گذشته نیز چند توییت در حمایت از مردم فلسطین منتشر کرد و در آنها با محکومیت جنایات صهیونیست ها کشورهای سازشکار را به باد انتقاد گرفت.

همچنین به دعوت وی و چند حزب و شخصیت عراقی مردم این کشور در شهرهای بغداد و نجف و کربلا راهپیمایی های عظیمی را انجام دادند.

صدر و شخصیت های عراقی در تماس هایی با زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی و اسماعیل هنیه رهبر حماس حمایت معنوی خود را از ملت سربلند فلسطین اعلام داشتند.

کشورهای امارات، بحرین، سودان و مغرب از جمله کشورهایی بودند که در سلسله اقدامات ترامپ در راستای منافع رژیم صهیونیستی، با گرفتن برخی امتیازها و البته سایه برخی تهدیدها از سوی واشنگتن نهایتا سال گذشته توافقنامه صلح را با رژیم صهیونیستی امضا کرده و روابط خود را اصطلاحا عادی سازی کردند. برخی کشورها همچون امارات سریعا با افتتاح سفارتخانه، با رژیم صهیونیستی تبادل سفیران انجام دادند.

جنایات صهیونیست ها به حدی است که حتی کشور اردن که دومین کشور سازشکار با رژیم اشغالگر قدس در تاریخ محسوب می گردد نسبت به وقایع اخیر سکوت نکرده و واکنش های متعدد و سختی نشان داده و مردم این کشور نیز در حمایت از ملت فلسطین در مرزهای ترسیم شده بین اراضی فلسطین اشغالی و اردن تجمعاتی را برگزار کردند که تنی چند از معترضین توسط ماموران رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha