۳۵ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان نیازمند چهارمحال و بختیاری اهدا شد

شهرکرد- ایرنا- ۳۵ دستگاه تبلت با همت بانک سینا روز یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان به دانش‌آموزان نیازمند چهارمحال و بختیاری اهدا شد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: اقدامات نیکوکارانه قابل توجهی در استان انجام شده است و در این راستا نهادهای خیریه از جمله بنیاد برکت و کمیته امداد نقش فعالی داشته‌اند.

ملک‌محمد قربانپور افزود: در حوزه آموزشی و فرهنگی باید بیش از پیش کار کرد چرا که فراهم کردن زمینه‌های آموزش یکسان برای همگان از مهمترین مواردی است که به تحقق عدالت منجر می‌شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن کلاس‌های درس، تصریح کرد: یکی از مهمترین زمینه ها برای تداوم آموزش دانش آموزان تامین گوشی هوشمند است که در این رابطه در استان اقدامات خوبی انجام شده است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری، سرمایه انسانی را مهمترین دارایی کشور و استان دانست و گفت: در همین راستا باید استعدادها را بشناسیم و کمک کنیم تا زمینه شکوفایی این استعدادها فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از تحت پوشش قرار داشتن ۴۳ هزار خانوار با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در استان اظهار داشت: این افراد بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

علی ملکپور تصریح کرد: در سال گذشته یک هزار و ۱۵۰ دستگاه  تبلت وگوشی هوشمند در اختیار دانش‌آموزان استان قرار داده شد.

وی از جمع‌آوری ۱۰۶ میلیارد تومان مشارکت مردمی در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان کمک از طریق طرح‌های اکرام ایتام، جشن نیکوکاری و جشن عاطفه‌ها و سایر طرح‌ها بوده است.

ملکپور همچنین از ایجاد ۲ هزار و ۷۰۰ شغل برای مددجویان این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: در مجموع۲۰ هزار شغل خرد برای مددجویان استان ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۱۳ هزار دانش‌آموز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha