جهالت عامل اصلی حادثه تروریستی شهادت دختران دانش آموز افغانستان

تهران- ایرنا-قائم مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، حادثه تروریستی در به شهادت رساندن جمعی از دانش آموزان دختر مدرسه سیدالشهداء در کابل افغانستان را ناشی از جهالت، عدم معرفت و ناآگاهی تروریست ها دانست.

به گزارش ایرنا، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب شامگاه یکشنبه میزبان جمعی از مسوولان  وزارت آموزش و پرورش، جمعی از اعضاء اتحادیه دانش آموزان و دختران شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون،  همچنین حجت‌الاسلام‌ محمدجواد حاج‌علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه‌ انجمن های اسلامی دانش‌آموزان، ‌علی نیکزاد نایب دوم رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدمحمدرضا میرتاج الدین نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی و سیدعلی حسینی رایزن آموزش و پرورش سفارت افغانستان در تهران به منظور برگزاری آئین یادبود و پاسداشت هفتمین روز پرپر شدن و شهادت دانش آموزان دختر مدرسه سیدالشهدا شهر کابل بود.

جهالت عامل اصلی حادثه تروریستی شهادت دختران دانش آموز افغانستان

۱۷ اردیبهشت ماه جاری بر اثر یک خودرو بمب گذاری شده در مقابل مدرسه سید الشهدا در کابل ۸۵ نفر که اغلب دانش آموز بی پناه بودند به شکل دردناکی کشته و  ۱۴۷ نفر نیز زخمی شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید مشهدی آقایی قائم مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در این آئین معنوی در سخنانی بیان کرد: این روز ها برای همه ما دردناک و تلخ و به قول رهبر معظم انقلاب که بسیار گویا می باشد، گریه آور است.

وی با بیان اینکه، امروز سخن از جاهلیت هست، افزود: یعنی هنگامی که عدم معرفت، جهل و ناآگاهی بر گروهی یا فرهنگی حاکم شود تبعات منفی بدنبال خواهد داشت که یکی از مهمترین آنها همین اتفاق اخیر و کشتن دهها دانش آموز دختر بیگناه در کشور مسلمان افغانستان است.

جهالت عامل اصلی حادثه تروریستی شهادت دختران دانش آموز افغانستان

حجت الاسلام آقایی در ادامه، با اشاره به آیه ۳۳ سوره مبارکه احزاب درخصوص جاهلیت اولی گفت:در آینده جاهلیتی اتفاق خواهد افتاد که این جاهلیت بعنوان جاهلیت دوم و دیگری است.

قائم مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: حضرت علی (ع) نیز در نهج البلاغه فرموده اند که اتفاقاً این جاهلیت دوم از جاهلیت اول بدتر هست.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیر می فرمایند که جاهلیت دو مشخصه و نشانه اصلی داره که حاکم شدن شهوت و غضب بر محیط زندگی انسان و همچنین گم شدن فضائل و خوبی ها و حاکمیت رذائل با وجود پیشرفت های مادی است.

حجت الاسلام آقایی اظهارکرد: درباره آخرالزمان نیز گفته شده با وجود اینکه علم فراوان می شود، جهل ظهور می کند،  بجای پیشرفت علم و دانش که بایستی رفع مشکلات و آرامش انسان را بدنبال داشته باشد اما متاسفانه نا آگاهی‌ها و جهالت ها بیشتر می شود.

وی گفت: علت این که جاهلیت زمانه ما تحت عنوان جاهلیت مدرن نام برده می شود به دلیل آن است که نا آگاهی‌ها، بی عدالتی ها، ظلم‌ها، شهوات و غضب ها در لفافه ای از دانش و شعارهای زیبا و بزک شده همچون حقوق بشر یا آسایش انسان و حتی از بین بردن رفع فقر و بیسوادی به خورد بشر داده می شود.

قائم مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در ادامه،  سند ۲۰۳۰ به ظاهرقرار است برای نسل آینده دنیا آرامیش و آسایش بدنبال داشته باشد و در لفافه از شعارهای فریبنده پیچیده شده که اگر بتواند چنین سندی در زندگی به سبک زندگی ما حاکم شود در آینده خواهیم دید که چه تبعات زیانباری برای ما خواهد داشت.

جهالت عامل اصلی حادثه تروریستی شهادت دختران دانش آموز افغانستان

وی با اشاره به برخی حوادث در کشورهای اروپایی و کشته و زخمی شدن یک یا دو نفر گفت: پس از این حوادث درتمام عالم اعلام عزا می کنند و محکوم می کنند اما در جاهلیت مدرن با این استانداردهای دوگانه حاکم در دنیا اگر این حوادث با کشته های بسیار بیشتری در کشورهای مظلوم همچون افغانستان اتفاق بیافتد هیچ بیانیه و محکومیتی در کار نیست.  

حجت الاسلام آقایی ضمن محکومیت این حادثه تروریستی درافغانستان و با بیان اینکه، در این حادثه تلخ دختران مظلوم ۱۰ تا ۱۵ ساله به شهادت رسیدند وی گفت: انشالله با ظهور حضرت ولیعصر(عج) ارواحنا له الفدا انتقام همه این مظلومان عالم از ظالمان گرفته خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha