دوشنبه‌های استارت‌آپی صندوق نوآوری ۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه جذب کرد

تهران- ایرنا-مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت : دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه جذب کرده است.

مصطفی بغدادی امروز سه شنبه در بیست و چهارمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با موضوع رویداد جذب سرمایه صنعت ساختمان که با حضور هفت استارت‌آپ این حوزه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن تاکید بر گسترش خدمات صندوق نوآوری به تمامی فعالان اکوسیستم نوآوری کشور گفت: اکوسیستم نوآوری کشور تنها شرکت‌های دانش بنیان نیستند و صندوق درنظر دارد تا خدمات خود را به حوزه‌های استارت‌آپی و کارآفرینان و کل اکوسیتم نوآوری کشور نیز ارائه دهد.

وی افزود:بر این اساس رویداد پیوند و هم‌سرمایه‌گذاری با شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان نیز به‌صورت رسمی روز گذشته در دو حوزه جلبک و ساختمان آغاز شد.
بغدادی با بیان این که، با همکاری مرکز نوآوری مسکن و بانک مسکن ایده‌ها را در دو بخش چرخه اولیه عمر و در مرحله استارت‌آپی و جذب سرمایه طبقه‌بندی کرده ایم، افزود:ایده‌هایی که به منظور پولی که برای جلب سرمایه گذاران دیگر در آغاز کار سرمایه گذاری می شود(seed money) احتیاج داشتند،در رویداد پیوند و ایده‌های استارت‌آپی، امروز در رویداد دوشنبه‌های استارت آپی به سرمایه‌گذاران معرفی شدند.
وی در خصوص رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی برگزار شده  از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز تصریح کرد :در ۲۳ رویداد دوشنبه استارت‌آپی گذشته ۱۶۷ تیم استارت‌آپی حضور داشتند.

صندوق نوآوری دوشنبه‌های استارت‌آپی ۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه چذب کرد

بغدادی با تاکید براین که، دوشنبه‌های استارت‌آپی در سال جاری ادامه خواهد یافت، اظهار امیدواری کرد در همراهی با رویداد پیوند، اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

وی با بیان این که، میزان سرمایه جذب شده به دو صورت سرمایه‌گذاری مستقل و هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق نوآوری بوده است، گفت:عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری در قالب سرمایه‌گذاری مستقیم یا هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق نوآوری به سایر بازیگران اکوسیستم خدمات ارائه می‌کنند.


برنامه‌های بانک مسکن 
سیامک خاوری
 مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ناواکو نیر در این رویداد، ضمن تشریح برنامه‌های بانک مسکن برای توسعه نوآوری در صنعت ساختمان گفت: دولت وظیفه دارد تا بر ساخت ساختمان‌ها نظارت داشته باشد تا به لحاظ مصرف انرژی و طول عمر، بهینه، ارزان و کارا باشند.

وی افزود:هوشمندسازی صنعت ساختمانی در حال حاضر همگانی نشده و تکنولوژی مورد استفاده کنونی بسیار قدیمی هستند، بنابراین باید از مصالح پیشرفته استفاده شود.
خاوری ادامه داد: ناواکو و بانک مسکن به عنوان شتاب‌دهنده یا مرکز رشد و در مواردی به عنوان سرمایه‌گذار عمل می‌کنند و بسته به حجم پروژه و میزان اثرگذاری آن در برآورده‌سازی اهداف حضور می‌یابند.

وی تاکیدکرد:قوانین و مقررات در راستای اهداف ما است و هیچ منع قانونی نداریم و اعتبارات لازم برای حوزه مسکن در نظر گرفته شده است،  بر این اساس تسهیلات بانک مسکن برای طرح‌های نوآورانه تا سه برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha