۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84337369
۰ نفر

برچسب‌ها

کنگره بین‌المللی ژنتیک در یزد گشایش یافت

یزد- ایرنا- چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک با حضور مجازی تعدادی از پزشکان و دانشمندان کشورهای مختلف جهان در این حوزه روزپنجشنبه در یزد گشایش یافت .

به گزارش ایرنا، در این کنگره آخرین یافته‌های علم ژنتیک برای درمان زوج‌های نابارور در چهار صفحه(پنل) متفاوت ژنتیک و ناباروری مردان، ژنتیک و ناباروری زنان، پزشکی فرد محور در ارتباط با تولید مثل و  تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری جنین پیش از تولد پیگیری می‌شود.

در این کنگره ۲ روزه، سخنرانانی از ایالات متحده آمریکا، کانادا، هلند، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، انگلستان، عمان و نیوزلند و همچنین تعدادی از مراکز علمی ایران درباره موضوع کنگره سخنرانی می کنند و دستاورد آن تکمیل روش‌های نوین درمان ناباروری است.

از مجموع خلاصه مقاله های ارسالی به کنگره ۶۷ خلاصه مقاله پس از ارزیابی موضوعی به کنگره ژنتیک تولید مثل تعلق دارد که از سوی استادان صاحب‌نظر داوری و براساس امتیاز حاصله به ۲ دسته « Oral» و «poster » است.

کنگره بین‌المللی ژنتیک در یزد گشایش یافت

استان یزد پایه‌گذار درمان ناباروری و قطب درمان ناباروری در ایران و خاورمیانه است و با توجه به این ظرفیت ارزشمند به عنوان میزبان این کنگره مهم بین‌المللی انتخاب شد.

پژوهشکده طب تولید مثل یزد با به کارگیری روش‌های نوین ناباروری برای درمان بیماران و اجرای به روزترین پژوهش‌ها به عنوان یکی از قطب‌های جهان در تولید علوم درمان ناباروری شناخته می شود که  تاکنون بیش از ۳۰ هزار نوزاد با کمک علم و دانش نوین در این مرکز به دنیا آمده اند.

همچنین نهمین کنگره بین‌المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل از ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در یزد برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha