سه بیمار کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان باختند

بجنورد- ایرنا- براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار جدید کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی، 🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در همین مدت ۴۷ بیمار جدید کووید ۱۹ در استان با آزمایش قطعی در بیمارستان ها بستری شدند و هم اکنون ۲۸۱ بیمار دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی اضافه کرد : با وجود روند نزولی آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این استان همچنان نسبت به جمعیت آمار بیماران بالاست و باید رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از گذشته مورد توجه شهروندان قرار گیرد.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهارداشت : هم اکنون حدود ۶۰ درصد از مردم در این استان ماسک می زنند و برای ایمن سازی بیشتر رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک باید به بیش از ۹۰ درصد برسد.
وی ضمن تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات خاطرنشان کرد: بیشتر مبتلایان افرادی هستند که در مراسم های عروسی و عزا، دورهمی های خانوادگی شرکت کرده اند و یا به سفر رفته اند و هم اکنون عموم موارد ابتلا بصورت خانوادگی است.
ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تاکنون سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد. و در این مدت حدود ۲ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و در حدود دو ماه گذشته ۱۶۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس آخرین رنگبندی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم اکنون از هشت شهرستان استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرستان های فاروج، جاجرم، گرمه و رازوجرگلان در وضعیت الگوی رنگ بندی زرد قرار دارند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha