سه طرح بزرگ آبرسانی در هرمزگان افتتاح می شود

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو، بهره برداری از سه طرح مهم آبرسانی در قالب پویش هر هفته الف – ب – ایران در این استان با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

فریدون همتی روز دوشنبه در این خصوص اظهار داشت: این طرح ها شامل انتقال آب از سد سهران به گوهران، تصفیه خانه فاضلاب تیاب و شبکه جمع آوری و آب شیرین‌کن مهدی آباد فین می‌شود.

وی ادامه داد: طرح ملی انتقال آب از سد سهران به گوهران و ۱۳ روستای مسیربا اعتبار ۶۵۰میلیارد ریال برای آبرسانی به جمعیتی افزون بر چهارهزار نفر سه شنبه افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح آبرسانی، سه باب ایستگاه پمپاژ، ۱۲مخزن با ظرفیت نزدیک به هفت‌هزار متر مکعب، ۹۵کیلومتر کلکتور اصلی و فرعی و ۶۲کیلومتر شبکه توزیع احداث و اجرا شده و ۲ حلقه چاه حفر و تجهیز شده است.

دکتر همتی، تصفیه خانه فاضلاب تیاب و شبکه جمع آوری را دیگر طرح قابل افتتاح نام برد و عنوان کرد: این طرح با اعتبار ۱۸۰میلیارد ریال اجرایی شده است و جمعیتی افزون بر پنج هزار نفر در افق این طرح پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد : ۱۶کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، ۲ کیلومتر خط انتقال، چهار ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۸۸۰متر مکعب در شبانه روز در این طرح اجرا شده است.

استاندار هرمزگان همچنین از افتتاح آب شیرین‌کن مهدی آباد فین نیز سخن گفت و بیان داشت: این آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در شبانه روز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha