حاجی میرزایی: ۱۹ درصد از مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۱۹.۵ درصد از مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن حاجی میرزایی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی و پرورشی دکتر نصیری در منطقه ۱۰ تهران با بیان اینکه، آموزش و پرورش در طول سالهای گذشته در مجموع حدود ۱۰.۵ درصد از مدارس فرسوده یا مدارسی که نیازمند به مقاوم سازی بوده است را کاهش داده است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۹.۵ درصد از مدارس در کشور همچنان نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.

وی با تاکید براینکه، مدارس پایتخت به لحاظ مقاوم سازی از سایر مناطق کشور از وضعیت نامناسب تری برخودار است گفت: اخیرا توافقی با شورای شهر تهران و شهرداری تهران داشته ایم که در برخی از مناطق تهران که با مشکل کمبود فضای آموزشی روبروست، فضای موردنیاز در اختیار آموزش و پرورش  قرار گیرد.

وزیرآموزش و پرورش در ادامه اظهارکرد: به هرحال ما در همه کلان شهرها و شهرهای مهاجرپذیری که با تراکم جمعیت روبرو هستند با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

حاجی میرزایی در ادامه اظهار امیدواری کرد، با تدابیری که انجام می شود و امیدواریم دولت های آینده با اختصاص منابع قابل توجه بتوانند مشکل کمبود فضای آموزشی را بعنوان یک مشکل جدی حل و فصل کنند.

در طول برگزاری امتحانات دانش آموز کرونایی نداشته ایم

 وزیر آموزش و پرورش همچنین در خصوص اینکه آیا در طول مدت برگزاری امتحانات در مدارس با دانش آموزان کرونایی مواجه بوده اند یا خیر گفت: خوشبختانه دانش آموز بیمار نداشته ایم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: موضوع سلامت دانش آموزان در برگزاری امتحانات برای ما فوق العاده اهمیت داشته است.

وی گفت: بنده از روزی که امتحانات یعنی ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شده است به استثنا دو روز که در ساعت برگزاری امتحانات جلسه داشته ام، همه روزه به صورت سرزده از محل برگزاری آزمون ها بازدید کرده ام تا اطمینان پیدا کنم که همه چیز بر طبق روال و استانداردهای اعلام شده است.

حاجی میرزایی یادآورشد: همه مدیران آموزشی را در سراسر کشور مامور کرده ایم که به صورت سرزده از حوزه های امتحانی سرکشی و بازدید کنند و برای هر حوزه امتحانی نیز صندوق ناظر گذاشته ایم و هر روز گزارش کلیه حوزه ها را دریافت می کنیم و امیداواریم همچنان که تا بحال امتحانات به خوبی برگزار شده است تا پایان نیز به همین شکل ادامه پیدا کند.

آزمون ها سخت نیست، باید اهداف آموزشی هم محقق شود

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برخی اظهارات مبنی بر سخت بودن برخی امتحانات با توجه به اینکه آموزش ها بصورت مجازی بوده است نیز اظهارکرد: ما به طراحان سوال تاکید کردیم همانطور که حجم کتاب ها کاهش یافته، متناسب با شرایط کرونایی نیز سوالات امتحانی طرح شود.

حاجی میرزایی درعین حال با تاکید براینکه، هر دوره تحصیلی از یک اهداف آموزشی برخوردار است، گفت: باید آزمون ها بتواند تحقق اهداف را اندازه گیری کند.

وی همچنین اظهارکرد: بنده یکی از سوالاتی که در بازدیدهای سرزده از حوزه های امتحانی از دانش آموزان داشته ام راجع به سختی و آسانی سوالات بوده است، البته برخی دروس ازماهیت سختی برخوردار است، درهرصورت هرطور سوالات طرح شود ممکن است برای تعدادی از دانش آموزان سخت باشد اما قالب دانش آموزان راضی بوده اند.

وزارت نیرو در قطعی برق در ساعات امتحانات مراعات دانش آموزان را داشته باشند

وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه آیا قطعی برق در برگزاری امتحانات دانش آموزان مشکل ساز بوده یا خیر، گفت: خوشبختانه با هماهنگی انجام شده با وزارت نیرو در ساعات برگزاری آزمون دانش آموزان مشکلی نداشته ایم.

حاجی میرزایی افزود: ما به وزارت نیرو سفارش کرده ایم که به مسوولان برق در سراسر کشور توصیه کنند که برای قطعی برق در ساعات امتحانات مراعات دانش آموزان را داشته باشند.

وی تصریح کرد: از مدیران مدارس خواسته ایم که حتی با کرایه موتور برق اضطراری اجازه ندهند که در برگزاری آزمون دانش آموزان مشکلی ایجاد شود.

مجتمع بزرگ آموزشی و پرورشی دکتر نصیری با ۵۴ کلاس درس  عصر دوشنبه در منطقه ۱۰ تهران با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha