فناوران برای ساخت تجهیزات ثبت و تحریک سلول‌های عصبی فراخوانده شدند

تهران- ایرنا- ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با انتشار فراخوانی از فناوران برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال‌های عصبی و تحریک سلول‌ها دعوت کرد.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ‌این فراخوان با هدف تامین نیاز مراکز پژوهشی فعال در حوزه علوم اعصاب شناختی منتشر شد. ستاد از شرکت ­های مهندسی درحوزه فناوری­ های شناختی و همچنین هسته ­های پژوهشی دانشگاهی، برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال­ های عصبی و تحریک سلول ­های عصبی دعوت کرده است.

در این فراخوان تاکید شده است طراحی و ساخت الکترودها از لحاظ زیست ‌سازگاری، استحکام مکانیکی، سبک بودن، نداشتن خوردگی در دراز مدت، قابلیت استفاده چند باره و تثبیت موقعیت بر روی بافت (در صورت نیاز) و سازگاری با سیستم ­های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به خصوص بحث کانکتور مورد توجه بوده و دارای اهمیت است.

علاقه مندان برای شرکت در این فراخوان می ­توانند تا  ۱۵تیر امسال نسبت به ارائه پروپوزال برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک یا هر دو مورد اقدام کنند. همچنین تعداد الکترودهای مورد نظر در قرارداد تضمینی خرید، وابسته به نوع آن­ها و نیازهای داخل کشور بوده و براساس صرفه اقتصادی فناوران و کاربران، توسط مجری پیشنهاد خواهد شد.

علاوه بر مسائلی همچون بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه نیز ملاک است. شرکت یا گروهی که در نهایت به عنوان مجری ساخت در هر بخش انتخاب می­ شود، باید شواهد کافی از انجام موفقیت آمیز آزمایش­ های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده را به این ستاد ارائه دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha