آنها فقط کودک بودند؛روایت نیویورک تایمز از کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

تهران – ایرنا – نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در اقدامی نادر اقدام به انتشار تصاویر ۶۴کودکی کرد که در جریان جنگ ۱۲ روزه غزه توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، همچنین در پس زمینه تمام سیاه این تیتر را زد: «آنها فقط کودک بودند».

به گزارش روز شنبه ایرنا، نیویورک تایمز دراین باره نوشت: زمانی که از والدین این کودکان (شهید) می خواستیم تا احساسشان را بیان کنند، اکثر آنها تنها با صدایی توام با بغض می گفتند «این خواست خدا بود».

آنها فقط کودک بودند؛روایت نیویورک تایمز از کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

این نشریه آمریکایی افزود: بنابر آمارهای منتشر یافته درجریان جنگ ۱۲ روزه غزه حدقال ۶۷ کودک که سنین آنها زیر ۱۸ سال بود کشته (شهید) شدند این درحالی است که طرف اسرائیلی ۲ کشته داشت.

آنها فقط کودک بودند؛روایت نیویورک تایمز از کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

نیویورک تایمز با انتشار تصویر کودکان شهید فلسطینی غزه در جنگ ۱۲ روزه نوشت: غزه منطقه ای با تراکم جمعیتی بالا است، حدود نیمی از این جمعیت زیر ۱۸ سال بوده و زمانی که هواپیماهای جنگی اسرائیل منازل و مناطق مسکونی را مورد حملات هوایی و بمباران قرار می داد در نتیجه خطر کشته شدن این کودکان و نوجوانان به مراتب بیشتر بود، گاهی یک ساختمان مسکونی تنها با یک انفجار (از سوی رژیم صهیونیستی) تماما منهدم می شد.

آنها فقط کودک بودند؛روایت نیویورک تایمز از کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

نیویورک تایمز که هر پارگراف از متن خبر خود را به قرار نهادن تصاویر کودکان شهید فلسطینی دراین جنایت جنگی رژیم صهیونیستی اختصاص داده بود،  نوشت: منتقدان شمار بالای چنین کشته شدگان (شهدا) از کودکان را گواهی بر بی هدفمند بودن حملات هوایی اسرائیل می دانند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده‌اند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.   مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha