محدودیت‌ سختگیرانه با قرمز شدن وضعیت کرونا در سرپل ذهاب اعمال می‌شود

قصرشیرین - ایرنا - شهرستان سرپل‌ذهاب بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا و با توجه به افزایش آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا از نارنجی به قرمز تغییر رنگ داد و جلسه اضطراری با هدف اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عادی انگاری کرونا و کم رنگ شدن اجرای موازین بهداشتی از سوی عده‌ای از مردم باعث افزایش آمار مبتلایان به کرونا در سرپل‌ذهاب شد که این امر نتیجه‌ای جز تعطیلی برخی کسب و کارها و همچنین اعمال محدودیت‌های شدید بویژه در حوزه تردد وسایل نقلیه نداشته است.

مقصر قرمز شدن وضعیت سرپل‌ذهاب در شرایط فعلی، افرادی هستند که بدون توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به برگزاری دورهمی‌ها و یا حضور در پارک و بوستان‌ها و یا مهمانی فامیلی و آیین‌های خاکسپاری و مراسم ترحیم با حضور شمار زیادی از مردم کرده و این یعنی پاشیدن بذر کرونا در شهرستان که نتیجه اش،  افزایش مبتلایان به این ویروس است.

چرا بعد از یکسال و چند ماه از باز شدن پای ویروس کرونا به کشورمان و گرفتاری خانواده‌های بسیار، تعطیلی بسیاری کسب و کارها و مشاغل، از دست دادن جان عزیزان بر اثر ابتلا به کرونا و متضرر شدن کشور و مردم از این ویروس منحوس، باز هم عده‌ای آن را انکار کرده و هیچ احساس مسوولیتی در قبال سلامت خود و دیگران ندارند و موازین بهداشتی را نادیده می‌گیرند.

برخی فکر می‌کنند به محض کاهش آمار نزولی مبتلایان دیگر کرونا تمام شده و با بی توجهی باعث تند شدن سیر صعودی ابتلا به کرونا شده و همین منجر به بدتر شدن اوضاع می‌شود.

محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: تغییر رنگ نارنجی این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا به قرمز تاسف بار است از این رو اعمال محدودیت‌ها شدیدتر خواهد بود.

نورالدین فرزادی پو روز شنبه در جلسه اضطراری ستاد کرونا افزود: اولین اثر منفی وضعیت قرمز کرونایی بر کسب و کار و معیشت مردم است و مشاغل گروه‌های شغلی ۲ و سه و چهار در این شرایط تعطیل می‌شوند که نتیجه عدم انجام وظایف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی اظهار داشت: باید بپذیریم وضعیت موجود نتیجه کوتاهی در انجام وظایف توسط مدیران اجرایی و در ادامه همه اقشار مردم است.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: شبکه بهداشت و درمان علت قرمز شدن وضعیت موجود را به صورت علمی بررسی کنند، همچنین اتحادیه‌ها و سازمان صنعت و معدن بدون استثناء اصناف زیر مجموعه خود را تعطیل کنند چون هر گونه کوتاهی در این خصوص شدیدترین مجازات قانونی را به دنبال دارد.

فرزادی پور ادامه داد: مناطق گردشگری و تفریحی به صورت مطلق تعطیل شوند، اکیپ نظارت بر بازار باید با حضور مدیران فعال شده و بدون ملاحظه اعمال قانون انجام شود.

او تاکید کرد: در سراسر شهرستان، بخشداران به دهیاران این ابلاغیه ها را اعلام کنند چون هیچ کوتاهی در این رابطه پذیرفتنی نیست.

مهمترین راه انتقال ویروس کرونا تنفس است 

معاون شبکه بهداشت و درمان  سرپل‌ذهاب نیز در این جلسه گفت: مهمترین راه انتقال ویروس از طریق تنفس است و برای مقابله با این ویروس باید حتما از ماسک استفاده شود.

دکتر محسن مرادی افزود: چون شهر سرپل‌ذهاب دارای تردد بالا از شهرهای همجوار است همین موضوع باعث تغییر رنگ نارنجی به قرمز شده است.

وی ادامه داد: مبتلایان به ویروس کرونا باید در خانه بمانند و قرنطینه شده و تحت درمان قرار گیرند چون تردد آنها در سطح شهر باعث انتشار ویروس می‌شود.

مرادی یادآور شد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و دوری از تجمع، عدم برگزاری مراسم ختم و عروسی از راهکارهای مهم مقابله با شیوع ویروس کرونا است.

واکسیناسیون چهار هزار و ۲۳۴نفر در سرپل ذهاب تا کنون 

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: در این شهرستان تاکنون چهار هزار و ۲۳۴ نفر علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند که از این تعداد، سه هزار و ۴۰۸ نفر افراد ۷۰ سال به بالا هستند.

دکتر مرادی اضافه کرد: هرگونه عوامل تجمعی در این شهرستان باید محدود و استفاده از ماسک در بیرون از منزل نیز اجباری شود.

او افزود: در شرایط نارنجی این شهرستان سه  نفر فوت کردند و بستری‌ها نیز به ۲۰ نفر رسید که نگران کننده است چون ما از ۳۱ بستری به ۲۰ بستری رسیده‌ایم که کاهش قابل چشمگیری نیست.

مرادی تاکید کرد: در مجموع یک هزار و ۹۶۶ نفر در این شهرستان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۸۸ نفر بستری شده و تحت مراقبت قرار گرفتند و ۹۲ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha