صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

تهران- ایرنا- صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به منظور ارائه خدمات مالی به شرکت‌های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.

در راستای ایجاد صندوق‌های پژوهش و فناوری که به منظور ارائه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می‌شوند، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز با هدف ارائه خدمات مالی به شرکت‌های صنایع خلاق و فرهنگی صورت گرفته است.

شرکت‌های خلاق و زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای مالی نیاز دارند که به صورت تخصصی به نیازهای مالی اینگونه از شرکت‌ها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این حوزه محسوب می‌شود.

یکی از اهداف و ماموریت‌های صندوق، حمایت از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق بر اساس اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.

این صندوق همچنین از افزایش سهم تولیدات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می‌کند.

افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در تولید محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و هدایت سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات مالی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، نیز بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می‌دهد.

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و کمک به توسعه زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و فعالیت های زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، تلاش دارد تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.

بر اساس گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این صندق به شرکت‌های خلاق و نوآور خدمات اعتباری و مالی می‌دهد. همچنین برای آنها ضمانت نامه صادر می‌کند.

تامین مالی، ارائه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق اوایل خردادماه ۱۳۹۹ در چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر اعضا برگزار و در این جلسه صادر شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha