دروغگویی منشا همه شرها است

تهران - ایرنا - معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری گفت: منشا همه شرها دروغگویی است و به ایمان فرد دروغگو باید شک کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین علی خیاط امروز (دوشنبه) در مراسم تواصی به حق که با حضور کارکنان و کارمندان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در محل نمازخانه این مجموعه برگزار شد، به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: حسن عاقبت یکی از آموزه‌های بسیار مهم اسلامی است.

وی با بیان اینکه تولد انسان اجباراست اما روش زندگی و نوع زیستن آن اختیار است، تصریح کرد: انسان باید در دنیا به گونه‌ای زندگی کند که وقتی از این دنیا رخت بربست حیات فانی او با حسن عاقبت پایان یابد.

معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری به عوامل اساسی حسن عاقبت اشاره کرد و یادآور شد: اگر می‌خواهیم در این دنیا عاقبت به خیر شویم، باید حرمت خداوند سبحان را نگاه داریم و نعمت هایی را که به ما ارزانی داشته در مسیر درست استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت راستگویی، رعایت این مهم را در فضای عمومی جامعه در شرایطی که تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده، بسیار مهم خواند.

خیاط تاکید کرد: امروز فضای کشور انتخاباتی شده و هر فردی برای نامزدی مورد نظر خود تبلیغ می‌کند، از این رو باید مراقب زبان خود بوده و هر سخنی را به دیگران نسبت ندهیم و به خصوص از دروغگویی پرهیز کنیم که این موضوع سبب نابودی افراد می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha