۱۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۲۸
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84351758
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی با کمبود ۲۳ هزار معلم مواجه است

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی گفت: این استان در سال تحصیلی آتی با کمبود ۲۳ هزار معلم مواجه است.

قاسمعلی خدابنده روز سه‌شنبه در نشست تخصصی با مدیران مدارس متوسطه اول و دوم شهرستان کاشمر با اشاره به به ساماندهی معلمان افزود: استان خراسان رضوی در سال گذشته با کمبود ۱۹ هزار معلم مواجه بود که از روشهای مختلف تأمین شد اما در سال تحصیلی آینده با کمبود ۲۳ هزار نیرو مواجه هستیم.

وی ادامه داد: برخلاف گذشته ابلاغ‌های معلمان در سال تحصیلی آینده به شرطی تأیید خواهد شد که برنامه هفتگی برای معلمان ارائه شود و بر همین اساس دسترسی به سامانه سیدا برقرار خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی گفت: در این حالت باید مدیر مدرسه پس از آماده‌سازی ابلاغ توسط کارشناسان امور اداری در سامانه یکپارچه، برنامه هفتگی معلم را ثبت و تأیید کند در غیر این صورت ابلاغ معلم رسمیت ندارد و نمی‌تواند حقوق دریافت کند.

وی افزود: در گذشته برخی همکاران برای مدرسه‌ای ابلاغ می‌گرفتند ولی در جای دیگری مشغول کار بودند که چالش‌های جدی ایجاد کرده بود به همین خاطر امسال باید همکاران در همان مدرسه‌ای که ابلاغ برای آنها صادر شده حضور یابند.

خدابنده ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود واکسیناسیون کرونا تا تابستان انجام شود و اغلب افراد جامعه واکسینه گردند که در این صورت کلاس‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

وی گفت: هرچند معلمان تلاش بسیار کردند اما دانش آموزان به خاطر آموزش از طریق فضای مجازی متضرر شدند و اگر این روش ادامه یابد گسستی بین اطلاعات دانش آموزان ایجاد خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی افزود: با شیوع کرونا همکاران ما توانایی لازم را برای فعالیت در شبکه‌های مجازی به دست آوردند، گرچه تا قبل از این بسیاری از همکاران فرهنگی نمی‌توانستند یک محتوای الکترونیکی تولید و آن را در فضای مجازی منتشر کنند و ارتباط و تعامل دوسویه‌ای را با دانش آموزان یا خانواده آنها نداشتند ولی در این ایام مهارت‌های لازم را فرا گرفتند و دانش‌آموزان هم با فراگرفتن آموزش‌های لازم توانستند از این محتواها استفاده کنند.

وی ادامه داد: تا قبل از شیوع کرونا ۲ هزار و ۷۰ مدرسه در استان خراسان رضوی به اینترنت دسترسی نداشتند اما با تفاهمنامه‌ای که با اداره کل فناوری اطلاعات استانداری منعقد شد از اردیبهشت تا خرداد ماه سال گذشته تمامی این مدارس حتی روستاها به اینترنت متصل شدند.

خدابنده گفت: تفاوتی که امسال در مقایسه با سال تحصیلی گذشته در ثبت‌نام دانش آموزان وجود دارد این است که امسال مدیر در سامانه سیدا باید گنجایش مدرسه خود را اعلام و بر اساس آن دانش‌آموز جذب کند در صورتی که سال‌های قبل این‌گونه نبود.

وی افزود: این سامانه بر اساس تعداد دانش‌آموز و میانگین استان، تعداد کلاس‌هایی را که در هر مقطع خواهد داشت اعلام می‌کند و سپس استان تفاهمنامه نیروی انسانی را با هر شهر بر اساس تعداد کلاس‌هایی که در سامانه سیدا اعلام شده منعقد می‌کند.

در سفر مدیرکل خراسان رضوی به کاشمر سه پروژه مرکز اسناد و موزه علوم آموزش‌ و پرورش و دبستان مرحوم رحیمی با هزینه ۱۲ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه زنده‌یاد خانی نیز با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha