نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان و صنعت‌محور چابهار برپا شد

چابهار - ایرنا - سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با بیان اینکه نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان و صنعت‌محور این منطقه برپا شد گفت: این نمایشگاه تخصصی با هدف ارائه دستاوردهای دانش‌بنیان صنایع آبی، پتروشیمی، شیلاتی، ساختمانی و الکترونیکی در منطقه آزاد چابهار برپا شده است.

 ناصر آبروِش شامگاه پنجشنبه در حاشیه این آیین که در محل سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی و مجازی دستاوردهای دانش‌بنیان و صنعت‌محور با هدف ارائه دستاوردهای دانش‌بنیان صنایع آبی، پتروشیمی، شیلاتی، ساختمانی و الکترونیکی بر آن است تا برای نخستین بار در چابهار فرصت انتقال تجربه و نیز جذب سرمایه‌گذار را برای شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان فراهم آورد. «در این نمایشگاه، شرکت‌هایی از سراسر کشور حضور دارند»
وی تصریح کرد: این نمایشگاه که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، با برنامه‌ریزی و هماهنگی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه بین‌المللی چابهار و مشارکت بخش خصوصی تا ۱۵ خردادماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های چابهار، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای رشد و بالندگی اکوسیستم کارآفرینی در چابهار را فراهم کرده است.
 آبروش افزود: دانشگاه بین‌المللی چابهار در سال‌های اخیر همواره در عرصه نوآوری، فناوری و نوآفرینی در سواحل مکُران پیشتاز بوده است و با ارائه مجموعه تسهیلات و امکانات ویژه در مرکز رشد و مرکز نوآوری خود توانسته است در حمایت از کارآفرینان نوپا و بالغ بومی تاثیرگذار باشد.
وی گفت: از برنامه های ویژه مراکز رشد و نوآوری دانشگاه بین‌المللی چابهار در این نمایشگاه می‌توان به "برنامه جذب و ارزیابی سریع" ویژه کارآفرینان نوپا، برنامه "Reverse pitch" ویژه استخراج هدفمند نیازهای دانش بنیان صنایع حاضر در نمایشگاه، و برنامه "از مشاور بپرس" با حضور مشاوران کارآفرینی حاضر در نمایشگاه اشاره کرد. «بیش از ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و صنعت‌محور در این نمایشگاه شرکت کردند)

مزیت عمده منطقه آزاد چابهار نسبت به سایر مناطق آزاد کشور از یک‌سو، امکان دسترسی سریع به آب‌های آزاد اقیانوسی هند و از سوی دیگر، اتصال به شبکه راه‌های زمینی کشور است.
فراهم شدن زیرساخت‌ها و میلیاردها ریال سرمایه‌گذاری‌ کلان دولت و تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه سواحل مَکُّران، چابهار را به یکی از مراکز مهم اقتصادی تبدیل کرده به طوریکه هم‌اینک آماده سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شده و آینده درخشانی برای سیستان و بلوچستان و استان‌های شرقی و جنوب شرقی کشور نوید می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها