فرمانده بسیج فرهنگیان:۱۴ خرداد روز فراق قافله سالار جنبش بیداری اسلامی

تهران- ایرنا- فرمانده مرکز بسیج فرهنگیان روز جمعه در پیامی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد نوشت: 14 خرداد روزی ماندگار در تاریخ درخشان ملت بزرگ ایران است، روز فراق قافله سالار جنبش بیداری اسلامی و بنیانگذار شکوهمندترین انقلاب قرن بیستم است.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش «شاپور محمدزاده» در پیام خود مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد آورده است: خرداد، ماه اشک و زخم است. اشکی که همیشه بر گونه هایمان جاری است و زخمی که هرگز التیام نخواهد یافت، خرداد، ماه ماتم و غم است ماتم عزای والامردی که در سایه سار مردانگی و تدبیر او، هویت پنهان خویش را باز یافتیم. خرداد، ماه اندوه است. اندوه فراق مرزبان حماسه و ایثار، بزرگ مردی که تمام عصرها و نسل‌ها را در پیشگاه وی سر تعظیم  فرود آورده است،  خرداد، ماه وداع با رهبر فرزانه‌ای است که شب‌های تاریک ما را به صبح دل انگیز و سپید رهایی مبدل ساخت.  

در ادامه این پیام آمده است: آری  او مرد تنهای صحنه های آتش و خون، پاکمردی از تبار عدالت و ایمان، و آزاد مردی بی‌مانند در جهان معاصر بود که آزاد مردان عالم از هرم  نفس‌های وی به زندگی، سلامی دوباره دادند. ۱۴ خرداد روزی ماندگار در تاریخ درخشان ملت بزرگ ایران است، روز فراق قافله سالار جنبش بیداری اسلامی و بنیانگذار شکوهمندترین انقلاب قرن بیستم است؛ در چنین روزی نه تنها مردم شریف ایران، که آحاد ملت آزاده و عدالت خواه جهان رخت عزا بر تن کردند. از دست دادن عالم ربانی و رهبر سیاسی بی‌بدیل و فقید ایران، واقعه تاریخی تکان دهنده و جانکاهی بود که به لطف و عنایت الهی با انتخاب بهنگام جانشین بر حق و شایسته ایشان، حضرت آیت الله خامنه ای، از نگرانی و اندوه ملت ایران فرو کاست.

محمدزاده تصریح کرد: نظام اسلامی امروز، میراث نهضت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) است که با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغاز و با پیروزی انقلاب اسلامی، اولین نظام جمهوری اسلامی در عصر معاصر را  به منصه ظهور رساند. امام خمینی (ره) با بینش وسیع خود، منادی اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل بود و پیروزی انقلاب اسلامی، مهم‌ترین دستاورد سال ها تلاش فکری و جهادی ایشان در عرصه خطیر احیای دین و اصلاح جامعه بود که از نظر عمق، گستردگی و نتیجه، با هیچ یک قیام ها نهضت های صدساله اخیر، قابل مقایسه نیست. انقلاب اسلامی ایران که امام (ره) رهبری آن را بر عهده گرفت و آشکارا بساط ظلم و جور طاغوتیان و شیاطین را در هم شکست، در دایره حرکت تاریخی صرف محدود و خلاصه نمی شود، بلکه قلمرو وسیعی به گستردگی پیام اسلام و رسالت انبیای عظام و اولیای کرام دارد. حضرت امام خمینی(ره) ثابت کرد که اسلام زنده است و می تواند مبنای نظام اجتماعی ایران قرار گیرد. او افکار خفته جهان اسلام را بیدار کرد و بذر حکومت جهانی اسلام را افشاند و درخت تنومند اندیشه های ناب اسلامی را در مسئله حکومت و نظام اسلامی، به جهان و جهانیان هدیه داد، اندیشه های نابی که تا جهان باقی است، جاودان خواهد ماند و به روزگار خواهد پایید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha