جنوب کرمان صاحب آزمایشگاه جامع تحقیقات می شود

جیرفت - ایرنا - معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات جنوب کرمان در تیرماه سال جاری خبر داد.

فاطمه سیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آزمایشگاه شامل بخش های سلولی و مولکولی، کروماتوگرافی، کوهورت و بخش های آزمایشگاه تشخیص طبی است.

وی ادامه داد: این آزمایشگاه در راستای اهداف کلی آزمایشگاه جامع کشور، مبنی بر ارایه خدمات آزمایشگاهی و دستگاهی، منطبق بر استانداردهای روز دنیا به دانشگاهیان، محققان، صنایع و دیگر اقشار خدمات رسانی می کند.

وی خدمات قابل ارایه در آزمایشگاه جامع تحقیقات را شامل انجام آزمایشات پژوهشی و کوهورت، خدمات دستگاهی، مشاوره در زمینه نتایج به همراه انالیز داده ها، کارگاه های اموزشی در زمینه دستگاه های مختلف آزمایشگاهی و خدمات فناوری در قالب کریدورهای فناوری به افراد حقیقی و حقوقی عنوان کرد.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دستگاه های آزمایشگاه جامع تحقیقات را شامل HPLC، PCR(تکنیک بیان ژن)،GC، الایزافول اتومات، الکترولایت انالیزر، سل کانتر هماتولوژی، اتوانالیزر بیوشیمی، الکتروفروزیس، وسترن بلات برشمرد و گفت: این دستگاه ها علاوه بر فعالیت های تحقیقاتی، امور آزمایشگاهی را نیز انجام می دهند.

وی محل راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات را کلینک ولایت این شهرستان اعلام کرد و از دیگر مزایای راه‌اندازی آزمایشگاه جامع در کلینک ولایت را دسترسی آسان مراجعه کنندگان به امکانات آزمایشگاهی دانست.

سیدی از نصب دستگاه‌های آزمایشگاه جامع طی ماه جاری خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این آزمایشگاه شاهد انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در کنار فعالیت‌های درمانی و آموزشی خواهیم بود.

 دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را تحت پوشش دارد.

جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha