۱۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84357265
۰ نفر

برچسب‌ها

ناتو روسیه را برای شرکت در نشست مشترک دعوت کرد

تهران – ایرنا - ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه با دعوت از روسیه برای شرکت در نشست این نهاد نظامی، گفت: ما موضوع های زیادی برای گفت‌وگو داریم که بیانگر منافع مشترک میان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و مسکو است.

به گزارش ایرنا، دبیرکل ناتو در مصاحبه با نشریه دی ولت آلمان گفته است  ناتو پیشنهاد برگزاری نشستی جدید را بیش از یکسال پیش مطرح کرد اما واکنشی از سوی مسکو دریافت نکرد. توپ اکنون در زمین روسیه است.

وی با بیان اینکه روابط بین ناتو و روسیه در پایین‌ترین سطح خود از پایان جنگ سرد به این سو است، تاکید کرد گفت‌وگو بهترین راه برای رفع تنش‌ها است و شورای ناتو – روسیه چارچوبی مناسب برای انجام گفت‌وگو است.

استولتنبرگ گفت مسائلی چون "اطلاع‌رسانی در مورد مانورهای در پیش رو برای جلوگیری از سوءتفاهم" می‌تواند از موضوعات محوری این گفت‌وگوها باشد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه چند روز پیش به رغم اعلان آمادگی کشورش برای ازسرگیری فعالیت شورای روسیه و ناتو، گفته بود: آغاز گفت و گو در باره اوضاع میدانی مانند استقرار شمار قابل توجهی از نیروهای ناتو در خاک اعضای تازه و موارد نقض توافقنامه های اواخر دهه ۹۰، به ارتش روسیه بستگی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان