مجموع فوتی‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری به هزار و ۱۱۱ نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از فوت سه بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد گفت: با احتساب فوتی‌های جدید، مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۱۱۱ نفر رسید.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۲ نفر بیمار مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کردند که از این تعداد آزمایش ۳۴ بیمار بستری و ۷۵ بیمار سرپایی مثبت اعلام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۲۸ بیمار مبتلای قطعی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری است که از این تعداد ۲۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

شیرانی خاطر نشان کرد: در مجموع تعداد مبتلایان به کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون به ۱۳۴ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند نزولی شیوع کرونا در استان، اظهار داشت: این روند اگر چه امیدوارکننده است اما کاهش محسوس رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان ،هشداری در خصوص صعودی شدن شیوع کرونا است.

شیرانی از واکسیناسیون ۵۱ هزار و ۷۸۳ نفر علیه کرونا در استان خبر داد و گفت: این تعداد واکسن در ۲ فاز تزریق شده است و همچنان روند واکسیناسیون برای گروه‌های سنی در استان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۴۶ هزار و ۱۰۵ مورد نمونه‌گیری ویروس کرونا در این استان انجام شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهار شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha