بیش از ۱۷۰ میلیون دلار کالاهای خاص در پارس جنوبی داخلی سازی شد

تهران- ایرنا- معاون وزیر صمت و رئیس سازمان ایدرو از ۱۷۰ میلیون دلار داخلی سازی کالاهای خاص در فاز ۱۴ پارس جنوبی برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش سه شنبه‌شب ایرنا، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در جریان بازدید از مراحل تکمیلی راه اندازی اولین واحد (تراین) پالایشگاه گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: در اجرای این طرح عظیم ملی کالاهای خاص و پیشرفته‌ای از قبیل تجهیزات دوار و پکیج ها برای نخستین بار از طریق شرکت‌های داخلی تامین کالا شده است.

محسن صالحی نیا ارزش این گروه از کالاهای مورد نیاز فاز ۱۴ پارس جنوبی را که برای اولین بار به تامین کنندگان داخلی واسپاری و تهیه شده است، بیش از ۱۷۰ میلیون دلار در بخش خشکی اعلام کرد و افزود: این گروه کالایی تاکنون در سایر فازهای پارس جنوبی داخلی سازی نشده بود.

صالحی نیا افزود: ایدرو با دانش انباشته اجرای فازهای ۱، ۶ و ۷و ۸، ۱۷ و ۱۸ به عنوان راهبر کنسرسیوم سازندگان فاز ۱۴ پارس جنوبی در کنار اعضای ۸ گانه ایرانی سازندگان این طرح عظیم ملی با هم افزایی و پشتیبانی مجموعه وزارت نفت، توانمند سازی پیمانکاران و تولید کنندگان داخلی قطعات را با بیشترین تعمیق ساخت داخل در دستور کار خود قرار داده است.

معاون وزیر صمت بیش از ۲۶۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در بخش تامین کالا از طریق شرکت های داخلی فقط در بخش خشکی را رقمی مناسب در تعمیق ساخت داخل ارزیابی کرد.

همچنین در نشست مشترک رئیس هیات عامل ایدرو با محمد مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و توسلی پور مجری فاز ۱۴ به عنوان نمایندگان عالی وزارت نفت  و کارفرمای طرح و سایر اعضای کنسرسیوم هماهنگی‌های نهایی برای حداکثر شتاب بخشی جهت راه اندازی این طرح بزرگ ملی صورت پذیرفت.

پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی با حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری با هدف تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ۷۷ هزار بشکه میعانات و تولید روزانه ۲۹۰۰ تن گاز مایع، ۲۷۵۰ تن خوراک پتروشیمی و ۴۰۰ تن گوگرد با کارفرمایی مجموعه وزارت نفت و پیمانکاری کنسرسیوم تماما ایرانی با راهبری ایدرو در آستانه راه اندازی نهایی است.

رئیس هیات عامل ایدرو را در این بازدید حسن شیخ نیا معان مالی اقتصادی، حمید بازارگان معاون انرژی‌های کلان و مدیران ایدرو و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران همراهی می‌کردند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha