لایحه رتبه‌بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای روی میز دولت

تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لایحه رتبه‌بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را به هیات دولت ارائه کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، در نقشه جامع علمی کشور، ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه­‌ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان، استادان، پژوهشگران و فناوران مورد تاکید قرار گرفته و تقویت انگیزه‌های معنوی و تشویق اعتباری و مادی برای جلب نخبگان جامعه به سمت حرفه­‌های معلمی، استادی، در زمره اقداماتی برشمرده شده است که به صورت ملی باید انجام شود.

در این بین، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از جمله سازمان­‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که به عنوان بزرگترین نظام آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه­‌ای در کشور، نقش اساسی در تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز بازار کار فعلی و آتی کشور ایفا می‌کند.

بر همین اساس، ارتقا منزلت و صلاحیت حرف‌ه­ای مربیان سازمان آموزش فنی و حرف‌ه­ای که بازیگران اصلی این عرصه هستند، زمینه‌­ساز دستیابی به سطح دانش و مهارت نیروی کار کشور متناسب با معیارهای جهانی و در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه و بازار کار داخلی و خارجی و تحقق اهداف بخشی نظام علم، فناوری و نوآوری کشور مندرج در نقشه جامع علمی کشور خواهد بود.

 باتوجه به اینکه لایحه رتبه­‌بندی معلمان آموزش و پرورش در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد، در راستای رعایت حقوق شهروندی و عدم ایجاد تبعبض بین نیروهای آموزشی، سیاست­گذاری واحد در حوزه‌­های آموزشی کشور و همچنین به منظور فرآهم آوردن زمینه تحقق تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ماده (۵۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «لایحه رتبه­‌بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را تدوین و به هیات دولت ارائه کرده است.

این لایحه پیشنهادی مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می‌کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha