ساماندهی مهدهای کودک، از وظایف سازمان تعلیم و تربیت کودک است

تهران - ایرنا - وزیرآموزش و پرورش با بیان این که ساماندهی مهدهای کودک، از ماموریت‌های سازمان تعلیم و تربیت کودک است، علیرضا حاجیان زاده را به عنوان رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان این که، ایده توجه به تعلیم و تربیت کودکی مورد توجه اغلب کشورها بوده است، اظهار کرد: این موضوع شاید در ایران کمتر مورد توجه عمیق قرار گرفته است که با منویات مقام معظم رهبری و پیگیری شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع در دستورکار قرار گرفت و ساماندهی مهدهای کودک و توسعه این ماموریت برای افرادی که در این سنین هستند، به عنوان ماموریت این سازمان تعریف شد.

وزیر آموزش و پروزش افزود: اساسنامه این سازمان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و اقداماتی برای راه اندازی آن انجام شده است لذا اکنون باید درباره انتخاب رییس تصمیم می‌گرفتیم.

حاجی میرزایی با اشاره به معیاری های مد نظر خود برای انتخاب رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، سه معیار برخورداری از تجربه و سابقه فعالیت در حوزه تعلیم و تربیت کودک و شناخت ضرورت‌های این حوزه،  توانایی تاسیس و اداره کردن این مجموعه و همچنین شناخت آموزش و پرورش را از جمله آن برشمرد و افزود: ما در نهایت به آقای حاجیان زاده رسیدیم.

وی اعلام کرد حاجیان زاده دارای سابقه کار در حوزه کودکان و مجلات رشد است و در این زمینه فعالیت کرده، او مدتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است و جز مدیران شناخته شده و خوش نام آموزش و پرورش می باشد، لذا پیشنهاد من علیرضا حاجیان زاده است.

 در این جلسه حاضران همچنین به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود برای انتخاب رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پرداختند و  برای انتخاب علیرضا حاجیان زاده به عنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از سوی اعضای هیات امنای سازمان رای گیری صورت گرفت و او به عنوان رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha