۸۰ بیمار کرونایی جدید در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد که از این تعداد ۲۸ بیمار بستری شدند و ۵۲ نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تعداد بیماران مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع تاکنون به ۴۶ هزار و ۴۶۹ نفر رسید.

وی همچنین از فوت سه بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: با احتساب این سه نفر تعداد فوتی‌ها ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به یک هزار و ۱۱۶ نفر افزایش یافت.

شیرانی با بیان اینکه ۲۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۷۱ نفر مبتلای قطعی هستند و مابقی منتظر جواب آزمایش هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین از مجموع تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان، ۲۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

شیرانی در ادامه با اشاره به تداوم تزریق واکسن کرونا به گروه سنی ۷۰ سال به بالا در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۱ هزار و ۸۷۳ دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه تاخیر در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در کشور بنا بر نظر کمیته مشورتی، علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال شده است، اظهار داشت: مردم استان در این خصوص نگران نباشند.

شیرانی ابراز امیدواری کرد که با واردات واکسن به کشور به زودی نوبت دوم تزریق واکسن کرونا برای گروه‌های سنی هدف انجام شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۳۵ هزار و ۴۰۵ مورد نمونه‌گیری ویروس کرونا در این استان انجام شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهار شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha