داورزنی: عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون والیبال گفت: خروجی فصل گذشته لیگ، تعداد زیادی بازیکن ارزشمند بود که در تیم ملی خودنمایی می کنند. عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است.

به گزارش ایرنا، نشست هماهنگی و هم‌اندیشی لیگ برتر ایران امروز (یکشنبه) با حضور نمایندگان باشگاه‌ها برگزار شد. محمدرضا داورزنی در این نشست اظهار داشت: اختتامیه لیگ برتر سال ۹۹ هم‌زمان با تولد ۱۰۰ سالگی والیبال در ایران برگزار می‌شود. پارسال سال خاصی بود. به دلیل وجود شرایط کرونایی مجبور به برگزاری لیگ برتر به صورت متمرکز بودیم. خوشبختانه والیبال برنامه‌هایش را عملی کرد. همکاری باشگاه‌ها هم باعث شد لیگ در زمان تعیین‌شده تمام شود. با توجه به قرمزشدن شرایط کرونایی کشور، تصمیم گرفتیم اختتامیه لیگ با صدمین سال والیبال کشور به طور همزمان برگزار شود. امسال صدمین سال فعالیت والیبال در ایران است. همه کسانی که در ۱۰۰ سال گذشته در رشد و توسعه والیبال کشور اثرگذار بودند، در این مراسم حضور خواهند داشت.

داورزنی با بیان این که برای فدراسیون فرقی نمی‌کند لیگ برتر سال ۱۴۰۰ به صورت متمرکز برگزار شود یا خیر گفت: برگزاری مسابقات در شهرستان‌ها حساسیت بیشتری دارد. امیدواریم شرایط کشور به سمتی برود که از وجود تماشاگران استفاده کنیم تا هم میزبان‌ها و هم مردم از برگزاری مسابقات لذت ببرند. قرار است تا پایان شهریور درصد قابل توجهی از مردم واکسینه شوند اما این که بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم به مصوبات ستاد کرونا بستگی دارد.

رییس فدراسیون والیبال همچنین به وجود ویدئو چک، VIS و داشتن تجهیزات مورد نیاز برای میزبانی شهرستان‌ها از مسابقات لیگ برتر تاکید کرد و افزود: وجود این تجهیزات به کاهش حاشیه‌ مسابقات والیبال کمک می‌کند، هم‌چنین کمک می‌کند تا در شهرهای والیبالی با استفاده از تجهیزات روز میزبانی داشته باشیم.

وی درباره حضور تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو بیان کرد: امسال المپیک را در پیش داریم. کارمان سخت است اما امیدواریم و البته امیدوارتر به آینده والیبال کشور. چشم به‌هم بزنیم المپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌رسد. از حالا به دنبال جایگزینی و تربیت بازیکنان جوان و کشف و پرورش استعدادهای جدید باشیم که این‌ها همه از خروجی باشگاه‌ها خواهد بود. فدراسیون وظایف خود را دنبال می‌کند و ماموریت و مسوولیت خود را به نحو احسن انجام می‌دهد. نقاط ضعفی داریم که باید برطرف کنیم اما در بحث کشف استعدادها، آینده والیبال به دست باشگاه‌هاست. باید با کمک باشگاه‌ها تراز والیبال کشور را تا چهار سال آینده حفظ کنیم و ارتقا دهیم.

داورزنی با اشاره به رشد ژاپن در والیبال گفت: شاهد سرعت رشد مدعیان والیبال در دنیا هستیم. در آسیا ژاپنی‌ها خوب کار کرده‌اند و نمی‌توانیم بگوییم که ما پا را از آسیا فراتر گذاشته‌ایم. اگر دیر شروع کنیم، جایگاه خود را از دست می‌دهیم. باید مرتب در حال بهتر شدن وضعیت تیم ملی در سطح بزرگسالان باشیم. پس باید در رده جوانان و نوجوانان تلاش کنیم تا خون تازه به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. امیدواریم با همکاری باشگاه‌ها، این اتفاق رخ دهد. مدل برنامه‌ریزی ما در لیگ باید به گونه‌ای باشد که به جوانان میدان و فرصتی برای بازی داده شود. هر سال بعد از اتمام لیگ برتر باید تعداد زیادی بازیکن همچون بردیا سعادت، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی و مرتضی شریفی از دل باشگاه‌ها بیرون بیایند تا همواره امیدوار به آینده بهتر در والیبال باشیم.

وی ادامه داد: در بعضی پست‌ها باید جدیت بیشتری به خرج دهیم و بابرنامه‌تر کار کنیم تا بازیکنانی در تراز جهانی را به تیم ملی معرفی کنیم. آرزو می‌کنم روند رو به رشد والیبال ایران ادامه پیدا کند تا آلکنو با پیدا کردن ۱۲ بازیکن مدنظرش بتواند با آمادگی کامل در المپیک حضور داشته باشد چون نتیجه المپیک، افتخاری برای ما خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha