فراخوان برای انتفاضه علیه راهپیمایی پرچم

تهران - ایرنا - کمیته پیگیری جریان‌های ملی در فلسطین طی بیانیه‌ای خواستار انتفاضه فلسطینیان علیه اشغالگران اسرائیلی در قدس، کرانه باختری، نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ همزمان با برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان در روز سه‌شنبه شد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین در این بیانیه آمده که عموم ملت فلسطین در داخل و خارج باید روز سه شنبه زیر پرچم فلسطین برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی به چا خیزد.

این کمیته خواستار حضور پررنگ و گسترده ساکنان سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه باختری در قدس و مسجد الاقصی در روز سه شنبه برای دفاع از آن در برابر اشغالگران شد.

این در حالی است که جنبش حماس نیز طی فراخوانی همه فلسطینیان را به حضور در مسجد الاقصی و دفاع از آن در برابر شهرک‌نشینان دعوت کرده است.

بسیاری دیگر از نهادهای فعال فلسطینی در اراضی اشغالی با صدور فراخوان‌هایی فلسطینیان را به انتفاضه روز سه شنبه علیه صهیونیست‌ها دعوت کرده‌اند.

 پلیس رژیم صهیونیستی عصر جمعه موافقت خود را با برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز موسوم به "راهپیمایی پرچم" در قدس اشغالی اعلام کرد.

براساس این توافق، راهپیمایی از خیابان «هنِفیئیم» به سمت خیابان «سلطان سلیمان» و میدان «باب العامود» ادامه خواهد یافت.

این گزارش می افزاید، شهرک‌نشینان صهیونیست در میدان باب العمود که در نزدیکی مسجدالاقصی قرار دارد، به رقص و شادی خواهند پرداخت و پس از آن به سمت میدان «تساهَل» و خیابان «باب الخلیل» حرکت خواهند کرد تا در نهایت به دیوار «براق» برسند.

طبق توافق، بخشی از شرکت کنندگان در راهپیمایی از محله مسلمانان و بخشی دیگر از محله یهودیان عبور خواهند کرد.

این موافقت چند روز پس از آن روی می‌دهد که رییس دستگاه اطلاعات وامنیت داخلی اسرائیل (شاباک)، رییس پلیس و رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با راهپیمایی موسوم به "پرچم" اعلام کرده‌ بودند.

اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی به همراه وزیران خود اصرار داشتند که راهپیمایی پرچم در مسیر خود برگزار شود.

تاکنون جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و شاخه نظامی آن گردان‌های القسام نسبت به ارائه مجوز برگزاری راهپیمایی روز پرچم در بیت‌المقدس هشدار داده‌اند.

آنها استدلال می‌کنند که این راهپیمایی تنها منجر به ایجاد تنش‌های تازه می‌شود و هدف آن جلوگیری یا تأخیر ائتلاف با تحریک خشونت و شکاف بیشتر جامعه سرزمین‌های اشغالی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha