حمایت بنیاد ملی نخبگان از هکاتون «بازی‌های جدی»

تهران- ایرنا- هکاتون بازی‌های جدی بنیاد به عنوان رویداد رقابتی مسئله‌محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد و به عنوان یکی از بخش‌های بازی‌های جدی برگزار می‌شود.

هکاتون (Hackathon) رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان رایانه و افراد دیگری که درگیر توسعه نرم‌افزار هستند؛ از جمله طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری همکاری می‌کنند. 

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، جایزه بازی‌های جدی بعد از گذشت ۴ سال از سابقه برگزاری‌ حالا دیگر برای همه فعالان بازی‌سازی کشور که نگاه آموزشی و پژوهشی به این صنعت جذاب دارند، رویدادی کاملا شناخته شده و معتبر است. رویدادی که از چند سال قبل به همت و ابتکار معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می‌شود.

در دوره پنجم، جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ نیز مانند سال‌های گذشته در بخش هکاتون شاهد رقابت سه‌روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و در تازه‌ترین گام در برگزاری این بخش رویداد، طی تعامل‌های انجام شده علاوه بر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به عنوان طراح اصلی مسئله هکاتون بازی‌های جدی با موضوع «ارزیابی و استعدادیابی با رویکرد شناختی»، بنیاد ملی نخبگان نیز در قالب طرح «شهید بابایی» خود از تیم‌های برگزیده این بخش با تعیین شرایطی خاص حمایت می‌کند.

براین اساس از آنجا که رویدادهای رقابتی مدنظر در طرح شهید بابایی، شامل آن دسته از مسابقات علمی است که میان تیم‌های دانشجویی برگزار می‌شود و تیم‌ها در مدتی معین، برای ارائۀ خط‌مشی و راه‌حل یک مسئله، به رقابت با یکدیگر پرداخته و در نهایت، برگزیدگان به راه‌حل مسئله دست ‌می‌یابند. هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ نیز به عنوان یکی از رویدادهای رقابتی مسئله‌محور در طرح شهید بابایی تایید شد.

بر این اساس، تیم‌های برگزیده هکاتون علاوه بر دریافت جوایز نقدی، امسال می‌توانند مشروط بر طی کردن مسیر تعیین شده برای هکاتون، امتیاز فعالیت نخبگانی دریافت کنند.

اتفاق ویژه دیگر در برگزاری هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ اینکه برای اولین مرتبه پیش از برگزاری هکاتون، یک دوره آموزشی توانمندسازی با موضوع تولید بازی‌های جدی شناختی برگزار خواهد شد که پیش‌شرط حضور در بخش هکاتون است.

رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱) پاییز امسال و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می‌شود. تاریخ‌های دقیق ارسال آثار، ثبت‌‎نام، برگزاری و لینک‌های ثبت‌نام در هر یک از سه بخش رویداد اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha