جایزه ۵۰۰ میلیون دیناری برای افشای جاسوسان موساد و سیا در عراق

بغداد-ایرنا- گروه‌های مقاومت عراقی (فصائل المقاومة العراقیة) جایزه‌ای ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون دیناری در قبال دریافت اطلاعاتی از جاسوسان سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و رژیم صهیونیستی (موساد) در نظر گرفته است.

به گزارش ایرنا این تشکیلات در بیانیه ای آورده است: پاداش برای هر کسی از جمله دستگاه های امنیتی و خارجی های مقیم در نظر گرفته شده است  که اطلاعاتی درباره افسران سازمان جاسوسی آمریکا، موساد اسرائیلی و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در عراق ارائه دهد.

این بیانیه تشریح می کند که «جایزه از مبلغ ۲۵۰ میلیون دینار عراقی تا ۵۰۰ میلیون بر حسب درجه و جایگاه افسر جاسوس افشا شده پرداخت و اطلاعات، صرفا با ایمیل دریافت می شود.

۱۴۵۰ دینار عراق معادل یک دلار آمریکا است .

این اقدام گروه های مقاومت در حالی است که پیش تر، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن بیش از ۳ میلیون دلار پاداش برای اطلاعات در مورد حملات علیه آمریکایی ها در عراق تعیین کرده است.

اما این اقدام آمریکا با پیش دستی گروه های مقاومت روبرو شد.

کانال خبری «صابرین نیوز» نزدیک به گروه های مقاومت در ترفندی جالب توجه برای شناسایی عوامل همدست با آمریکا در عراق، همین تبلیغات را کپی برداری کرد و به جای شماره تلفنی که وزارت امور خارجه آمریکا برای گرفتن اطلاعات تعیین کرده بود، یک شماره تلفن ویژه خود را معرفی کرد.

جایزه ۵۰۰ میلیون دیناری برای افشای جاسوسان موساد و سیا در عراق

این اقدام باعث شد برخی از مزدوران و همدستان با آمریکا در عراق به تله افتاده و با شماره تلفن صابرین نیوز تماس بگیرند.

صابرین نیوز روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است: «روز گذشته وزارت امور خارجه آمریکا در اطلاعیه ای با انتشار فیلم کوتاهی از مردم عراق خواست تا در مقابل دریافت جایزه ۳ ملیون دلاری با دادن اطلاعات به دستگیری نیروهایی که در پشت حمله به پایگاه های آمریکا در عراق هستند کمک کنند.»

به نوشته صابرین نیوز، «تیم ما با مونتاژ مجدد فیلم وزارت امور خارجه آمریکا، شماره تماس خود را قرار داده و این فیلم را در کانال صابرین نیوز منتشر کرد، در این چند ساعت تا وزارت خارجه آمریکا، پی به کار ما ببرد، تعدادی از خائنان به مردم و کشور عراق برخی اطلاعات را برای ما ارسال کردند.»

متعاقب این ترفند، هشتگ «صابرین نیوز سر آمریکا کلاه گذاشت» در شبکه های اجتماعی ترند اول شد.

صابرین نیوز به تعداد عوامل مزدور و همدست با آمریکا که طی این ترفند شناسایی شده اند، اشاره نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha