عرضه اولیه سهام گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری

تهران -ایرنا- صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد:عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ مالی) با نماد «ومدیر»، فردا -چهارشنبه- ۲۶ خردادماه در بورس تهران انجام می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، براساس آگهی عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با نماد «ومدیر»، فردا (چهارشنبه ۲۶ خردادماه) یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصد و هشتاد و چهارمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «سرمایه گذاری ها» گروه «سایر واسطه گری های مالی» و طبقه «سایر واسطه‌گری‌های مالی طبقه بندی نشده در جای دیگر» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش برای کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر یک هزار سهم در دامنه قیمتی ۲هزار و ۸۰۰ ریال تا ۲هزار و ۹۹۰ ریال تعلق می‌گیرد.

گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشور، در سال ۹۳ تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

در حال حاضر ۸۲.۷۸درصد مالکیت سهام این شرکت به صندوق بازنشستگی کشوری، ۱۷.۱۷درصد به سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، ۰.۰۲۵ درصد به هر کدام از شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا جهاد و عمران و ساخت تراز پی ریز تعلق دارد.

به گزارش ایرنا مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری پیش از این گفته بود: با آغاز پذیره نویسی صندوق "مدیریت ثروت" صندوق بازنشستگی کشوری در فرابورس ایران، برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری و سایر خریداران، سهام ETF "مدیریت ثروت" عرضه می شود.

 محمود طهماسبی  افزود: این صندوق به عنوان نخستین صندوق ETF صندوق بازنشستگی کشوری و در راستای اصلاح ساختار سرمایه گذاری و سبدگردانی این صندوق راه اندازی شده است.  

وی ادامه داد : پذیره نویسی صندوق "مدیریت ثروت" با نماد "مدیر" که از روز شنبه ۱۱ مردادماه سال  ۹۹ با ارزش هر سهم یک هزار تومان در فرابورس آغاز و تا ۲۲ مرداد ۹۹ ادامه داشت، بزرگترین صندوق پذیره نویسی شده در بازار بورس با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان در گام اول و در گام بعدی تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.  

طهماسبی اظهار داشت: اتفاق خوبی که در این صندوق سرمایه گذاری با کمک مجموعه مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری افتاد، این بود که در قالب تسهیلات اعتباری، حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری، برای خرید سهام ETF مدیریت ثروت تقاضای خود را ثبت کردند که در زمان پذیره نویسی، این سهام به آن ها واگذار می شود و می توانند مانند سایر متقاضیان به صورت نقدی هم تعداد سهام خود را افزایش دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha